30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Tony Fadell, akıllı ve elektrikli go-kart girişimi Actev Motors ile sahalara dönüyor

Tony Fadell, akıllı ve elektrikli go-kart girişimi Actev Motors ile sahalara dönüyor

Nest‘in kurucu ortağı Tony Fadell, Google’dan (daha doğrusu Alphabet’ten) ayrılarak yine kendi yolunu çizeceğini göstermişti. Deneyimli girişimci bu kez akıllı ve elektrikli go-kart araçları üreten Actev Motors ile sahalara dönüş yapmaya hazırlanıyor.

İşin içinde Nest’in kurucu ortağı Tony Fadell (aynı zamanda Apple’ın eski çalışanlarından) olunca sıradan bir go-kart üretilmeyeceği malum. Mountain View, Kaliforniya merkezli Actev Motors, 5-9 yaş arasındaki çocuklar için elektrikli go-kart araçları geliştiriyor ve işin ucuna akıllı yetenekler ekliyor. Örneğin ebeveynler aracın hızını (12 mil/sa = 19,3km/sa) ve hareket edebileceği alanı sınırlayıp çocuklarının güvenliğine dönük tedbirler alabiliyor.

Fadell ile birlikte şirketin kurucu ortaklarından biri de Dave Bell. Aynı zamanda şirketin CEO’su olan Bell, sipariş taleplerine ve araçların ne zaman piyasaya çıkacağına dair bilgi vermiyor. Ancak girişimin üretim yaptığı tesisi gezen Connie Loizos, işlerin yolunda girmesi durumunda Actev Motors’un büyükler için üretim yapacağı bilgisini paylaşıyor.

Actev Motors, henüz ürün geliştirme aşamasında fakat girişim A serisi yatırım turunu kapatmak niyetinde. Tony Fadell’in işin içinde olması vizyon ve tasarım açısından elbette olumlu bir durum. Diğer yandan yatırım toplama yolunda faydalı olacağına da şüphe yok.

Actev Motors’un araçları muhtemelen bir kaç içinde Amerikalıların hayatına girecek ve belki de o tarihten itibaren teknoloji devlerinin radarına girmeyi başaracak. Neden olmasın?

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/09/09/tony-fadell-akilli-ve-elektrikli-go-kart-girisimi-actev-motors-ile-sahalara-donuyor/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar ömer dedi ki:

    Malatya dışındayım haberlerinizi takip ediyorum

BİR YORUM YAZ