17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk,Malatya’da yükselen ses; uyarıyoruz yeni paralel yapı oluşuyor

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk,Malatya’da yükselen ses; uyarıyoruz yeni paralel yapı oluşuyor

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, Malatya Şubesinin Çırağan Salonunda saat 12.30’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Genel Kuruluna katılıp bir de konuşma yaptı.
Öztürk kongre de şunları söyledi “Malatya’da olmaktan mutluluk duyuyorum. Tüm arkadaşlarımı da saygıyla selamlıyorum.

Değerli arkadaşlarım Türkiye Kamu-Sen’liler tesadüfen bir araya gelmiş değildir. Biz; emeğimiz, alın terimiz ve onurumuz için bir araya geldik. Biz; kamu çalışanlarının insanca yaşaması, insanca muamele görmesi için bir araya geldik. Biz; hakça bir düzen, adaletli bir paylaşım olsun diye bir araya geldik. Biz; bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak ve yüceltmek için bir araya geldik.
Biz sadece memurlar için değil, 80 milyon vatandaşımızın adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde yaşaması için bir araya geldik.
Çok şükür dimdik ayaktayız. “Hakkı tutup kaldırmaya” devam ediyoruz. Bundan sonra da yolumuza aynı şuur ve kararlılıkla devam edeceğiz.
Biz Türk Milleti için varız…Ülkemiz için varız…
Sevgili arkadaşlar sözleşmeye oturan sendika Başkanı dedi ki 15 Temmuz’da biz gerekeni yaptık şimdi sıra hükümette…Soruyoruz 3 kuruş 5 kuruş için mi ülkeyi seviyorsunuz…
Biz ülkemizi karşılıksız seviyoruz. Sendikalara göre makamlar mevkiler peşkeş çekilmemeli. İnşallah 15 Temmuz’da ders alınır ve 2’nci paralel yapıya müsaade edilmez.
Biz yıllar önce sınav yolsuzlukları için Hükümeti FETÖ konusunda uyardık. Bizi dinlemediler.
Şimdi ise bir sendikalı olanlar her yere yerleştiriliyor. Sonra tekrar yanıldım olmasın bizden uyarması.
Bunlar da FETÖ yapısı gibi, her kademeyi kendi yandaşlarıyla dolduruyorlar. Şimdi tekrar uyarıyoruz, kamuda yeni bir paralel oluşuyor. Şimdiden önlem alınmalı.
Devlette liyaket esas olmalıdır.”
Yapılan konuşmanın ardında sendikanın faaliyetleri hakkında Niyazi Kara konuşma yaptı. Ve daha sonra seçimlere geçildi. Yapılan seçimde Başkanlığa Hacı Sönmez başkanlığında ki liste seçildi. Kongre de divan başkanlığını Ahmet çelik yaptı. Divan Başkanı Çelik’de konuşmasında önemli mesajlar verdi. Kongreye yoğun katılım oldu.

Haber – Fotoğraf : Turgay Simavi 12 Kasım 2017

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ