22.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanlığının organize ettiği imza gününde, Yazar Faruk Korkmaz kitapseverlerle buluştu.

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanlığının organize ettiği imza gününde, Yazar Faruk Korkmaz kitapseverlerle buluştu.

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI VERİLEN KUTLU MÜCADELENİN ANLATILDIĞI “KOZGALIŞ” ADLI ROMAN İÇİN İMZA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanlığının organize ettiği imza gününde Malatyalı Eğitimci-Yazar Faruk Korkmaz, 15 Temmuz hain darbe girişimini konu edindiği kitabı KOZGALIŞ’la Malatyalı kitapseverlerle buluştu.

15 Temmuz 2022 Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi Meydanında, 16 Temmuz 2022 Cumartesi günü ise Malatyapark AVM’de Malatyalı kitapseverler için kitabını imzalayan Faruk Korkmaz program nedeniyle yaptığımız görüşmede şu ifadeleri kullandı:

“15 Temmuz hain ve mel’un darbe girişimi milli irademizi yok etme, şerefli mazimizi, istikbal ve istiklalimizi ebediyen ortadan kaldırma düşüncesiyle sahneye konulan ve tarihte benzeri nadir görülen bir hıyanet örneğidir.

Süreçte ve öncesinde milletçe yaşayıp şahitlik ettiklerimiz ruhumda, kalbimde, vicdanımda ve beynimde silinmez izler bıraktı. Birilerinin bunları yazması, unutmamaları için gelecek kuşaklara aktarması gerekiyordu. Bu milli bir görevdi… İnancımızın gereği ifa edilmesi gereken bir mükellefiyetti. Müslüman bir Türk olarak inancımın ve milli kimliğimin yüklediği bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek maksadıyla, hain teşebbüsten birkaç ay sonra yazmaya başladım. Fakat sağlık sorunlarım, birkaç kez ameliyat olmak zorunda kalmam ve yoğun vazifelerim nedeniyle çalışmalarıma ara vermek mecburiyetinde kaldım. Yazamadığım her gün bende bir teessür oluşturuyordu. Çünkü bu, bir an önce yazılıp Aziz Milletimizin ve ciğerparemiz Türk Gençliğinin bilgilerine sunulmalıydı. Dört yıl böyle geçti… Ta ki pandemi sürecine kadar… Her şerde bir hayır vardır derler ya… İşte salgın nedeniyle evde geçirmek durumunda kaldığımız süreç, benim için bulunmaz bir nimet oldu. Yazdıklarımı gözden geçirdim ve kaldığım yerden devam ederek romanımı tamamlama fırsatı buldum. 2021 Haziran başıydı… Yazım ve basımı gerçekleştikten sonra ete kemiğe bürünen KOZGALIŞ Aziz Türk Milletimizle vuslat etti.

Tarihi yaşayarak yazar, yazarak yaşatırsınız. Buna inancım tamdır. KOZGALIŞ’ta yazanlar sadece benim değil Aziz Milletimizin has evlatlarının tamamının yaşadıklarıdır. Milli ve manevi değerlerini haiz her Türk Evladının nefretle şahitlik ettikleri, yürekleri sızlayarak buğz ettikleri ve canlarını ortaya koyarak karşı durduklarıdır. Ben naçizane Aziz Türk Milletinin yaşadıklarını yazdım. Yazdıklarım da inşallah şimdiki gençlerimiz ve müstakbel geleceğimiz olan yiğitlerimiz tarafından yaşatılacak, unutulmayacak ve unutturulmayacaktır.

Bu çerçevede, hıyanete ve işgal plânlarına karşı kozgalan yani kıyama kalkıp direnen Yüce Türk Milletine ve bilhassa gençlerimize hafızalarını her dem taze tutacak bir armağan sunabildiysem şerefyab olacağımı belirtiyor, naçiz eserimi bu güzel imza günü programı dâhilinde Malatyalı hemşehrilerimle buluşturan Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Sayın Fevzi Şahin Beyefendiye, değerli yönetimi ve üyelerine, sevgili gençlerimize ve programı teşrif eden Saygıdeğer Malatya Halkına en derin şükranlarımı sunuyorum.”

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Fevzi Şahin de yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Anadolu’da Türk varlığından rahatsız olan odaklar yüzlerce yıldır kirli emellerinden vazgeçmemiş, şeklen bize benzeyen fakat hiç bizden olmamış işbirlikçilerini de kullanarak çeşitli zamanlarda karanlık senaryolarını sahneye koymaya çalışmışlardır.

15 Temmuz ihanet teşebbüsü bu karanlık senaryoların sonuncusu idi. Tabii biliyoruz ki malum odakların bu teşebbüsleri ilk fırsat bulduklarında yinelenecektir. Çünkü onların bu Kutlu Vatan üzerindeki hesapları kadimdir, bakidir… Fakat onların unuttuğu ve bizim sürekli olarak hatırlatmak zorunda kaldığımız şey şudur: Burada Türk Milleti yaşamaktadır ve Türkler onların karşısında el pençe divan durup intisap edecek bir millet değildir. Onların hesapları varsa bizim de bu hesapları onların başına geçirecek irademiz, azmimiz ve cesaretimiz vardır. Anadolu Türklerin ebedi yurdudur ve son Türk can vermeden bu Aziz Vatan Türk’ten başkasına yar olmayacaktır.

Faruk Korkmaz Hocamız da bu hislerimizi yazıya dökmüş ve ihanet teşebbüsüne karşı verilen destansı mücadeleyi ölümsüzleştirmiştir. Allah kendisinden razı olsun. Malatyalı bir kalemden dökülen, milli duygularla kâğıda aktarılan Türk’ün direniş destanını Malatyalı hemşehrilerimizle buluşturmak istedik ve bu imza gününü tertip ettik. Sağ olsun değerli hocamız da bizleri kırmayıp davetimize icabet etti.

Türk Eğitim Sen Malatya Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz imza günü programına katılan, yanımızda olan, teveccüh gösteren herkese şahsınızda teşekkür eder, böyle menfur bir hadisenin bir daha asla tekrar etmemesini dilerim. Allah mazlum milletlerin umudu olan Aziz Milletimizin yâr ve yardımcısı olsun. Birliğimiz daim, Devletimiz kaim olsun inşallah.”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ