13.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Tutkulu çiftlerin örnek alınması gereken alışkanlıkları

Tutkulu çiftlerin örnek alınması gereken alışkanlıkları

İyi bir çiftsiniz ama yine de o gıptayla bakılanlar arasında yer alamıyor musunuz?

İşte tutkulu çiftlerin örnek almanız gereken alışkanlıkları…

Bütün ilişkilerde şu paradoks yaşanıyor

İlişki ilerleyip partnerlerin arasındaki bağlılık derinleştikçe, şehvet kayboluyor. O ilk dönemin heyecanı bir daha bulunmuyor. Şehvet kıvılcımları olmadan, ne yazık ki en dayanıklı ilişkiler bile sönebilir. Paniğe kapılmayın. İlk zamanlardaki ateşiniz kaybolmadı, sadece ilişkinizin rutini içinde bir yerde saklı ve tekrardan keşfedilmeyi bekliyor. Beraberliğinizin ilk yılında şehvetiniz o kadar yeni, o kadar tazedir ki birbirinize bakarken bile ayaklarınız yerden kesilebilir. İşte uzun soluklu ve heyecanı yüksek bir ilişkinin taşıması gereken özellikler..

Dinamik tarafınızı ortaya koyun

Partnerinizle birlikteyken özgüveniniz tavan yapıp her şeyin üstesinden gelebileceğinizi hissetmelisiniz. Onun elektriği sizin için odadaki herkesten daha güçlü olmalı. Bunu hissedebilen çiftlerin beraberlikleri daha sağlam, daha dayanıklıdır çünkü birlikteyken kendilerini daha mutlu, daha akıllı ve daha güçlü hissederler. Bunun sebebi ise partnerlerinin her zaman arkalarında olduğunu bilmeleridir. Partnerinizin yakınlığının sizin davranış ve ruh haliniz üzerindeki olumlu etkisinin bir başka psikolojik açıklaması daha var: İki kişi arasında gerçekten bir elektrik varsa, bu enerji adrenalin seviyesinin yükselmesini sağlar. Bu hormon ise bir uyarıcı gibi çalışır. Bu yüzden çiftler beraberken her bakımdan daha iyi performans gösterirler..

Birbirinize gerçekten bayılın

Şehvet kendini çeşitli yollarla gösterir; baş döndürücü bir cinsellikte, birbirinizi koruma duygusunda, gerekli veya gereksiz tartışmalarda… Ara sıra tartışmalarda sevgilinizin size çok sinirlendiğini hissederseniz, bunu kötü değil, iyi bir sinyal olarak algılayın. Demek ki beraberliğinizi gerçekten derinden yaşıyorsunuz. Uzmanlar kızgınlığı şiddetli hissetmenin bir şehvet göstergesi olduğunu da söylüyor ve şehvetli aşk gecelerinin yaşanmasına neden olan duygularla aynı paralellikte olduğuna değiniyor.

Telefon numarasını görünce kalbinizin ritmi artsın

İlişkinin ilk zamanlarında bu duygu yaygın olarak yaşanır ama ilerledikçe ve güvenlik duygusu arttıkça yavaş yavaş kaybolur. Sıradan bir çift değilseniz, bu şehvet pırıltıları kolay kolay kaybolmaz. Aniden kapıda anahtar sesi duyduğunuzda veya beklemediğiniz bir anda telefon çaldığında kalp atışlarınızın hızlanması iyi yolda olduğunuzu gösterir veya uykudayken size birden sıkıca sarıldığında hissettiğiniz o duygu gibi… Bu işaretleri görmezden gelemezsiniz. Bunlar vücudunuzun ona derinden bağlı olduğunu gösterir.

Futbol gibi daha önce hiç ilgilenmediğiniz alanlarla ilgilenin

Cuma akşamları işten geldikten sonra her ne olursa olsun sizin favori programınızı seyrediyor, siz ise futbolun kurallarından hiç haberiniz olmasa da onun takımı yenilince derin üzüntü hissediyorsanız, siz şehvetli bir çiftsiniz. Onun kölesine dönüşün demiyoruz ama onunla aynı aktiviteleri yapmak ilişkinize iyi gelir. 20 yaşındaki Yeşim, sevgilisinin aktiviteleriyle ilgilenmenin hazzını yaşayanlardan: “Sevgilim film seyretmeyi çok seviyor. Bense önceleri o kadar sevmezdim ama zamanla sinema hayranına dönüştüm. Böylece onunla birlikte yeni bir hobi de keşfetmiş oldum” diyor.

Yüzüne düşen saçları içgüdüsel olarak kaldırın

Birbirinize olan bağlılığı göstermek için birbirinizin sırtını sabunlayabilir, birbirinize masaj yapabilirsiniz. Birbirine gerçekten derinden bağlı çiftlerin bu hareketlerin yanı sıra içlerinden gelen, karşı koyamadıkları ve içgüdüsel olarak yaptıkları bazı hareketler de vardır. Sinemadayken, dizlerinizi birbirine değdirerek oturabilir veya yüzüne düşen saçları düzeltebilirsiniz. İlk bakışta önemsiz gibi görünen bu hareketler, partnerin özel alanına girilmesi anlamına gelir ve çok derin bir bağlılığın göstergesidir. Bunun anlamı şu: Birbirinizi o kadar çok arzuluyorsunuz ki ellerinizi birbirinizin üzerinden alamıyorsunuz. Bu hareketler aranızdaki bağı kuvvetlendirir çünkü ten teması birbirinize yakın hissetmenizi sağlar. Sevgiliniz tarafından yapılan şefkatli bir hareket, sizde o kadar derin etki yaratır ki onu ne kadar çok arzuladığınızı daha da iyi anlarsınız.

Zor durumdayken onun yardımını isteyin

29 yaşındaki Meral, “Canımı sıkan bir durumla karşılaşınca, anında sevgilimi düşünürüm. Belki çözüm onda değildir ama onun beni dinleyeceğinden ve destek olacağından eminimdir. Onu düşünmek bana kendimi iyi hissettiriyor” diyor. Aile veya arkadaşlarınızla ilgili durumlarda bile partnerinizin yardımını düşünmek sizin birbirinize derinden bağlı bir çift olduğunuzu gösterir. İçgüdülerinizle onu istiyor olmanız, aranızda derin bir saygı, destek ve empati kurulduğunu gösterir. Bu iki faktör aşkı derin tutar..

Onun için etkileyici kıyafetler giyin

Evde herkes gibi siz de eşofmanla gezip onun gelme saati yaklaştığında kıyafetinizi değiştirebilirsiniz. Mini etek giymeniz partnerinize başkalarından daha düşkün olduğunuzu göstermez. Tam tersi bunu arada sırada yapıp parfümünüz ya da iç çamaşırınız gibi tek bir detayı değiştirirseniz bu çok daha kıymetlidir. Partnerinizin başını döndürmeyi istemeniz, aranızdaki şehveti gösterir. Ona seksi görünmek içinizden gelmiyorsa, ilişkinizde belki çok fazla güven var demektir ama ne yazık ki şehveti kaybetmişsinizdir..

O hep aklınızda olsun

Alışveriş sırasında onun sevdiği cipslerin önünden geçerken aklınıza sevgiliniz geliyor mu? Tabii ki deyip, hiç düşünmeden sepete birkaç paket atıyorsanız ve onun bunları görünce ne kadar sevineceğini düşünerek mutlu oluyorsanız, derinden bağlı bir çiftsiniz demektir. Ayrı olduğunuzda birbirinizi düşünmekten başka bir şey yapamıyorsanız, evet, siz birbirinize hastalık derecesinde bağlısınız, su ve hava gibi birbirinize ihtiyacınız var. Karşılıklı olarak mutlu etme isteği birbiriniz için önemli olduğunuzu gösterir..

Arkadaşlık bağı

Uzun süreli bir ilişkinin olmazsa olmazlarından biri arkadaşlıktır. Cinsel elektrik tabii ki çok önemli ama eğer iyi dost olmayı başarırsanız, birbirinize yüzde yüz güvendiğiniz için aşkınız çok daha dayanıklı olur..

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/tutkulu_ciftlerin_ornek_alinmasi_gereken_aliskanliklari.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ