19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Uyarılara rağmen Galaxy Note 7 kullanımı artıyor

Uyarılara rağmen Galaxy Note 7 kullanımı artıyor

Samsung Galaxy Note 7’nin potansiyel yangın tehlikesi olması kullanıcıları uzak tutmaya yetmedi. Yeni gelen bilgilere göre Samsung ve diğer kurumların uyarılarına rağmen Galaxy Note 7 kullanımı artış gösterdi.

Uyarılara rağmen Galaxy Note 7 kullanımı artıyor

Samsung Galaxy Note 7, patlama sorunları nedeniyle kalıcı olarak üretimi durduruldu ve piyasadan toplanmaya başladı. Telefonu satın alan kullanıcılardan da geri iade etmesi istendi. Ancak bunca uyarı ve patlama haberlerine rağmen Note 7 kullanıcılarının sayısı artmaya devam etti.

 

Gelen bilgilere göre Galaxy Note 7’nin iptal edildiği ilan edildikten sonra kullanım oranı yüzde 10 arttı. Anlaşılan o ki patlama ve yanma riski Galaxy Note 7 kullanıcılarını çok fazla korkutmadı.

Samsung, Galaxy Note 7 fiyaskosu için özür diledi

15 Eylül’den bu yana sorunlu Galaxy Note 7 modelleri hakkında ABD’de 96 aşırı ısınma, 13 yanma raporu ve 47 maddi hasar raporu bulunuyor. Aynı şekilde şirketin anavatanından da patlama haberleri gelmişti.

Galaxy Note 7 kullanıcılarının tehlikeye rağmen telefonu neden kullandıkları bilinmez ama, yazılım desteği bile olmayacak bir telefonu yanınızda tutup canınızı tehlikeye atmaya değmez.

 

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/uyarilara-ragmen-galaxy-note-7-kullanimi-artiyor-37996.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ