21.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Vali Baruş’tan Kolluk Kuvvetleri ve Sağlık Çalışanlarına Bayram Ziyareti

Vali Baruş’tan Kolluk Kuvvetleri ve Sağlık Çalışanlarına Bayram Ziyareti

Vali Baruş’tan Kolluk Kuvvetleri ve Sağlık Çalışanlarına Bayram Ziyareti

Vali Aydın Baruş, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde Bayram Namazını Şehir Mezarlığı Camisi’nde kıldıktan sonra, vatandaşlarla bayramlaşarak şehitlik ziyaretinde bulundu. Şehitlikte okunan  Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kabristanda bulunan şehit ailelerimiz ve vatandaşlarımız ile birlikte tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

Ramazan Bayramında görev başında olan personelleri ziyaret eden Vali Baruş, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçerek özverili ve fedakârca çalışan sağlık çalışanlarının ve acilde tedavi gören hastaların bayramını kutladı.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyaretinin ardından Vali Aydın Baruş, Ankara yolu uygulama noktasına geçerek ilimizi ziyaret eden Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ı karşıladı.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, kentteki uygulama noktalarında yapılan denetimleri yerinde inceledi. Uygulama noktasında görevli personel ve vatandaşlarla sohbet ederek bayramını kutladı. Sürücülere kurallara uyulması, özellikle de emniyet kemeri kullanılması yönünde hatırlatmalarda bulunan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, sürücülerimizden Ramazan Bayramı boyunca yapılacak yolculuklarda hız limitine uyulması, özellikle emniyet kemeri takılması, araç kullanırken cep telefonu kullanılmaması, trafik kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Ankara yolu uygulama noktasındaki incelemelerinin ardından Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ilimizden ayrıldı.

Ankara yolu uygulama noktasından, Yazıhan Sütlüce mevkiinde bulunan yol uygulama noktasında denetim yapan personeli ziyaret eden Vali Aydın Baruş’u burada Yazıhan Kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal karşıladı. Vali Aydın Baruş, yol uygulama noktasında görevli personel ile sohbet ederek Ramazan Bayramını kutladı.

Ramazan Bayramı dolayısıyla oluşabilecek olaylar ve trafik kazalarının önüne geçebilmek için sürücü ve yolculara emniyet kemeri takmaları ayrıca araç kullanırken cep telefonu kullanmamaları konusunda uyarılarda bulunan Vali Baruş, yolculuk eden sürücülerin bayramlarını kutlayıp hız limitlerine uymalarını istedi.

Yeşilyurt Polis Merkezi Amirliği ve Yeşilyurt Cumhuriyet Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Aydın Baruş, görevli personele hitaben, “Gece gündüz demeden 24 saat esasına göre Malatya’nın huzur ve güvenliği için yapmış olduğunuz görevde sizlere başarılar diliyorum. Ailelerinizle birlikte Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum ” dedi.

Vali Aydın Baruş’un bayram ziyaretlerine İl Jandarma Alay Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın ile İl Emniyet Müdür Vekili İbrahim Altuntaş eşlik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ