20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Vali Toprak FETÖ/PDY’den alınan okulu Şehit Ailesi İle Gezdi

Vali Toprak FETÖ/PDY’den alınan okulu Şehit Ailesi İle Gezdi

Vali  Toprak, Battalgazi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl  Milli Eğitim İl Müdürü Ali Tatlı ve basın mensupları ile birlikte FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak yapılan çalışmalar sırasında kapatılıp devlet okuluna dönüştürülerek Malatya Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen ve  15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Atatürk Havalimanında şehit düşen Malatya’lı Zekeriya Bitmez’in adının verildiği İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Vali Toprak ve beraberindekilerin Şehit Zekeriya Bitmez İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaretinde Demokrasi şehidi Zekeriya Bitmez’in eşi Serpil, kızı Feride ve oğulları Kadircan ile Muhammet Buğra Bitmez’de  yer aldı.

Vali Toprak, “15 Temmuz’da ihanetçilerin ülkemizin, devletimizin bekasını ortadan kaldıracak hain girişimi, ortaya koyanların emelleri kursaklarında kalacak şekilde milletimizin gücüyle, iradesiyle devlet büyüklerimizle elbirliğiyle büyük bir azim ve kararlılık içinde bertaraf edilmesi için hepimiz gayret ettik ve bertaraf edildi. Bu bertaraf etme içerisinde şüphesiz ki Zekeriya Bitmez’ler gibi 241 kardeşimiz bu ülkenin bekası için tankların, topların, tüfeklerin, ateşlerin altında şehit düştü. Onun için minnettarlığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.Hain girişimin içerisinde FETÖ/PDY terör örgütünün insanların dini inançlarını, duygularını istismar ederek kendine göre meşru zeminde her türlü hilekârlığı ortaya koydu. Sinsice devletimizi kendi içinden yok etmek ve bu ülkeyi, yedi düvelin yüz yıl öncesinden ortaya koyduğu ihanetler zincirini yüz yıl sonra devletimizi parçalamak üzere tekrar harekete geçtiler. Ülkemizin değerleriyle, ordumuzun şerefli askerlerinin içerisine giren, yeltenen hainler milletimizin, ordumuzun silahını milletimizin üzerine kullandılar. Ama onların her biri bir bir ayıklanıyor, bertaraf ediliyor.

 Hem milletimizin gönlünde hem devletimizin ceza ve hukukunda gerekli karşılıkları verilmek üzere işlemler yapılıyor. Bununla birlikte tüm insanları yanıltarak, yanlış noktalara sürükleyerek, istismar ederek, vatandaşlarımız üzerinde bir ihanet şebekesi kurarak, elde ettikleri devletin imkânlarını kullanarak, milletimizin değerlerini kendilerine yönelik olarak kullandıkları o hain birikimleri de en ince ayrıntısına ve sonuna kadar tekrar milletimize döndürmek için çalışmalar devam ediyor. Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) dershanelerinden okullarına, sağlık tesislerinden şirketlerine kadar devletimizin oluşturduğu, milletimizin değerlerini alarak kendilerine peşkeş çekenlerin milletten aldıkları ve hırsızladıkları mallar, tüm donanımlar, paralar tekrar milletimizin aslına dönüyor.”

Vali Toprak, daha önceleri bu okulun terör örgütünce istismar için kullanıldığını, istismarı artırıp, geliştirdiklerini belirterek, örgütün  milletten çaldığı tüm mal varlıklarının millete geri döndüğünü dile getirip terör örgütünün okulunda KHK ile milletin aslına döndüğünü ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir okul olduğunu, 15 Temmuz’da hainlerin yaptıkları darbe girişiminde şehit düşen Zekeriya Bitmez’in isminin ibretlik olarak okula verildiğini kaydederek, 32 derslikli okulun isminin Şehit Zekeriya Bitmez İmam Hatip Ortaokulu olduğunu ifade etti.

Vali Toprak, Yeşilyurt İlçesinde bulunan FETÖ/PDY terör örgütünün bir okulu bulunduğunu, bu okulun kapatıldığını ve bu alanda bir ortaokul bir anaokulu birde fen lisesi açacaklarını kaydederek “Ankara Kızılay meydanında bir kepçe operatörü kardeşimiz vardı. Orada hunharca 15 Temmuz’da katledildi. Onun ismini de FETÖ/PDY okulunun içerisinde ortaokul açıyoruz, oradaki eğitim ve öğretimi rahatlatmak adına önemli olacak ve yeni bir anlayış içerisinde şehit Fuat Bozkurt ortaokulu olarak açıyoruz” dedi.

FETÖ/PDY’den alınan okula 8 derslikli bir anaokulu da açacaklarını kaydeden Vali Toprak, 200 kişinin üzerinde bir pansiyon olduğunu ve o alanında fen lisesi olarak değerlendirileceğini belirtti.

Vali Toprak, Malatya’da FETÖ/PDY terör örgütüyle iltisaklı olan okul öncesinde bir, iki ilkokul, iki ortaokul, iki Anadolu lisesi, bir fen lisesi, iki sağlık meslek lisesi, 8 dershane, bir muhtelif kurs, 14 öğrenci yurdu olmak üzere 33 kurumun kapatıldığını da dile getirdi.

vali_feto_okullari_1

vali_feto_okullari

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ