17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yan sanayi iPhone şarj aletleri güvenli mi?

Yan sanayi iPhone şarj aletleri güvenli mi?

Curpetino merkezli teknoloji şirketi Apple, yıllar önce Lightning’e geçiş yaparak kablolarının içerisine sertifikalı bir çip yerleştirdi ve bu sayede sahte kabloları ortadan kaldırmak istediğini açıkça ortaya koydu.

Ancak, Apple’ın kabloya çip yerleştirmesi taklitlerin önüne geçemedi.

iPhone, Lightning portuna veda mı edecek?

Sonraki Apple iPhone akıllı telefonlarda Lightning portu yerini başka bir bağlantı noktasına…

Günümüzde Lightning kablosu satın almak istediğinizde onlarca farklı üreticinin ürünü ile karşılaşıyorsunuz. Üreticilerin büyük bir bölümü ise, kabloyu şarj aleti ile birlikte satıyorlar.

Tabi, kullanıcıların yan sanayi şarj aleti ve kabloları tercih etmesinde, Apple’ın yüksek aksesuar fiyatları ve kablonun zamanla bozulması büyük bir rol oynuyor.

iPhone için üretilen yan sanayi şarj aletleri tehlike saçıyor!

ABD merkezli bağımsız bir ürün güvenlik sertifikasyon kurumu olan Underwriters Laboratories, tarafından hazırlanan testi gerçekleştirebilmek için Avustralya, Çin ve ABD’den 400 adet yan sanayi iPhone şarj aleti alındı.

Şarj cihazlarının güvenliğini test edebilmek için yüksek voltaj uygulayan sertifikasyon kurumu, hazırladığı raporda yan sanayi şarj aletlerinin yüzde 99’unun güvensiz olduğunu tespit ettiğini açıkladı.

Bu durum akıllı telefonların patlama haberleri ile anıldığı günümüzde, orjinal ürünleri tercih etmenin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

:: iPhone’u şarj ederken orjinal ürünler mi kullanıyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK :

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ