30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yeni MacBook Pro pil ömrü ile gündemde!

Yeni MacBook Pro pil ömrü ile gündemde!

Curpetino merkezli teknoloji devi Apple, Ekim ayında düzenlediği etkinlikte kullanıcıların uzun süredir beklediği yeni Macbook Pro modellerini duyurdu. 

Yeni MacBook Pro tanıtıldı! İşte özellikleri!

Apple, bugün düzenlediği etkinlikte uzun süredir beklenilen yeni Macbook Pro modelini duyurdu….

Yeni nesil donanımı, kelebek tipi klavye mekanizması ve Touch Bar gibi yenilikleri ile kullanıcıların büyük beğenisini kazanan 2016 model Macbook Pro’lar, son günlerde yaşanan bazı problemler ile gündeme gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan grafik kartı sorunu Apple’ın açıklaması ile kapanmışken, kullanıcılar bu kez pil ömrü konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirtmeye başladılar.

Yeni Macbook Pro, düşük pil ömrüne sahip!

Apple, Macbook Pro’nun 10 saate kadar pil ömrü sunabildiğini belirtiyor. MacRumors gibi forumlarda sorunlarını dile getiren kullanıcılar ise, yeni Macbook Pro’dan elde edebildikleri pil ömrünün, yaklaşık olarak 3 ve 6 saat arasında olduğunu ve Apple’ın değerlerine ulaşamadıklarını ifade ediyorlar.

Pil ömrünün kullanıma göre oldukça değişken olduğu tartışılmaz bir gerçek, ancak kullanıcıların açıklamalarına göre elde ettikleri pil ömrü cihazlarda bir sorun olduğunu veya Apple’ın pil sürelerini oldukça yüksek açıkladığını ortaya çıkarıyor.

Zira, bilgisayarına Full HD bir monitörün bağlı olduğunu ve sadece Chrome ile internette gezindiğini belirten bir kullanıcı 3 saatlik bir pil ömrü elde ettiğini belirtiyor. 

13 inçlik Touch Bar’lı Macbook Pro’yu satın alan diğer bir kullanıcı ise, gün boyu sadece internette gezindiğini ve maksimum 6 saat pil ömrü elde edebildiğini ifade ediyor.

Bu konuda oluşan şikayetlerin sayısı artmaya devam ederken, kullanıcılar Apple’ın sorunun kaynağı hakkında bir açıklama yapmasını bekliyorlar.

:: 2016 model Macbook Pro’yu beğeniyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/yeni-macbook-pro-pil-omru-ile-gundemde-77467

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ