28.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yeşilyurt Belediyesi, Kurban Bayramı Öncesinde Konteyner Kentlerin Eksikliklerini Gideriyor

Yeşilyurt Belediyesi, Kurban Bayramı Öncesinde Konteyner Kentlerin Eksikliklerini Gideriyor

YEŞİLYURT BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE KONTEYNER KENTLERİN EKSİKLİKLERİNİ GİDERİYOR

“Depremzedelerimizin Temel İhtiyaçlarını Planlı Hizmetlerle Gideriyoruz”

Kurban Bayramı öncesinde Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde hizmete sunulan konteyner kentlerin temel ihtiyaçlarını gidermeye devam eden Yeşilyurt Belediyesi bir yandan konteyner kentlerin yollarını düzenli hale getirecek asfaltlama çalışmalarına hız verirken diğer taraftan gelen yardım paketlerini depremzedelere ulaştırmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ‘asrın felaketi’ iki büyük depremin ardından deprem yaralarının sarılması için yoğun bir tempoyla çalışan Yeşilyurt Belediye ekipleri, Çarşamba günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde ilçede hizmete sunulan konteyner kentlerde yaşayan vatandaşların da taleplerini dikkate alarak hizmetlerini yoğunlaştırdı.

Çalışmaları bizzat yerinde takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Bostanbaşı Mahallesinde Rönasans Holding tarafından kurulan konteyner kentin içerisindeki yolların daha sağlıklı ve düzenli hale getirilmesi amacıyla gerçekleşen asfaltlama çalışmalarını inceledi.

Konteyner kentlerin eksikliklerini teker teker giderdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Çarşamba günü başlayacak olan mübarek Kurban Bayramı öncesinde ilçemizde faaliyete geçen konteyner kentlerde ikamet eden depremzedelerimizin ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalarımızı dört koldan sürdürmekteyiz. Ekiplerimizin yaptığı incelemelerin yanı sıra burada yaşayan hemşehrilerimizin taleplerini de dikkate alarak konteyner kentlerimizin fiziki şartlarını düzeltmeye devam ediyoruz. Dört bine yakın hemşehrimizin geçici olarak ikamet ettiği, bine yakın konteynerin olduğu Rönasans Holding Yaşam Kent-1’in otoparkı, oyun alanı ve yollarını da fınısherli tam kaplamalı asfalt serimi ve çevre düzenleme çalışmalarımızla daha konforlu ve güzel hale getiriyoruz. Konteyner kentimizde yaşayan engelli kardeşlerimizin daha rahat bir şekilde evlerine gidiş ve gelişlerini sağlamak, sıcak havadan dolayı oluşan toz toprağı engellemek, çocuklarımızın sağlıklı ve düzenli alanlarda zamanlarını daha iyi şekilde geçirebilecek ortamlar oluşturmak içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sıcak asfalt serimi ve çevre düzenleme çalışmalarımızla burayı daha konforlu hale getirip yaşam standartını da yükseltmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan yol yenileme ve çevre düzenleme çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar daha sonra Yakınca Mahallesinde Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından kurulan konteyner kenti ziyaret ederek, vatandaşların Kurban Bayramlarını tebrik etti.

Bursa Yıldırım Belediyesi ekipleri tarafından getirilen yardım kolilerini depremzedelere teslim eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar burada yaptığı konuşmada konteyner kentlerde yaşayan depremzedelerin Kurban Bayramını sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçirmesi için imkânları seferber ettiklerini söyledi.

Malatya’da deprem yaralarının sarılması adına başlatılan çalışmalara katkılarından dolayı Bursa Yıldırım Belediyesi’ne teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yakınca mahallemizde konteyner kent kuran, bunun yanı sıra yardım paketleriyle depremzelerimizin temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında gereken katkıyı sunan Bursa Yıldırım Belediyesi’ne duyarlı ve hassas yaklaşımdan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Burası ilk etapta 300 konteyner olarak planlanmıştı ancak daha sonra diğer kurumların eklediği konteynırlarla birlikte bin 500’e yakın konteynırla birlikte kentimizin en büyük konteyner kenti haline dönüştü. Fiziksel şartlarının yanı sıra okulu, camisi, oyun alanları ve sosyal donatılarıyla birlikte burası daha güzel bir görüntüye kavuştu.Yıldırım Belediye Başkanımız Sayın Oktay Yılmaz’da şahsi ziyaretlerinin yanı sıra ekiplerini buraya göndererek eksikliklerin giderilmesi noktasında büyük bir çaba sarf ediyor. Yardımseverliğiyle takdir toplayan Yıldırım Belediyesi bizim aynı zamanda kardeş Belediyemizdir. Allah onlardan razı olsun, bu süreçte her türlü katkıyı sağladılar, bu yardımlar halen devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde kardeş belediyemiz Yıldırım Belediyesi tarafından gönderilen gıda, temizlik ve çocuklara yönelik malzemelerden oluşan yardım kolilerini afetzedelere ulaştırdık. Şahsım ve tüm hemşehrilerim adına deprem yaralarının sarılmasına yönelik yaptıkları yardımlardan dolayı Yıldırım Belediye Başkanımıza ve Yıldırım halkına sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum. Tüm hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramlarını bir kez daha canı gönülden tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Depremzede vatandaşlarda gelen yardımlar ve yapılan hizmetlerden dolayı Bursa Yıldırım Belediyesi ile Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini sundular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ