28.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yeşilyurt Belediyesi Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Okullararası Yüzme Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı

Yeşilyurt Belediyesi Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Okullararası Yüzme Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı
Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından hizmete sunulan Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Okullararası Yüzme Şampiyonası’na başarıyla ev sahipliği yaptı. Final müsabakalarını izleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, dereceye giren sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Şampiyonanın Önemi

Malatya’da yüzme sporunun gelişmesi ve bu alandaki yetenekli sporcuların ülke sporuna kazandırılması amacıyla düzenlenen Okullararası Yüzme Şampiyonası’na yoğun ilgi gösterildi. Türkiye Şampiyonası’na gidecek okul takımlarının belirleneceği turnuva, büyük bir çekişmeye sahne oldu. Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun modern ve hijyenik ortamında kulaç atan genç sporcular, performanslarıyla büyük beğeni topladı. İki gün boyunca nefes kesici bir mücadeleye sahne olan şampiyonanın final maçları ise heyecanı doruk noktasına taşıdı.

Başkan Çınar’ın Değerlendirmesi

Final müsabakalarını izleyerek sporculara moral veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, şampiyonanın ardından yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“İlçemize kazandırdığımız Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzda düzenlenen Okullararası Yüzme Şampiyonası’nın sona ermesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu heyecan dolu organizasyona ev sahipliği yapmak ve genç sporcularımızın mücadelesini izlemek bizler için gurur vericiydi. İlimizden Türkiye Şampiyonası’na katılacak takımların belirlendiği bu şampiyonaya katılan tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Dereceye giren sporcularımıza da Türkiye Şampiyonası’nda başarılar diliyorum.

Gençlerimize yönelik yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. 2019 yılından bugüne kadar ilçemize yüzme havuzları, spor salonları, halı sahalar ve basketbol sahaları gibi çok sayıda spor tesisi kazandırdık. Bu tesislerimizde gençlerimiz spor yaparak hem bedenlerini hem de ruhlarını geliştiriyorlar. Gençlik yatırımlarımızın meyvelerini vermeye başladığını görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor.

Yakınca Spor Adası projemiz tamamlandıktan sonra bölgeye çok daha fazla hizmet sunacağız. Bu projemiz kapsamında tamamlanan yüzme havuzu, halı saha, basketbol ve voleybol sahalarının yanı sıra yapımına devam edilen gençlik merkezi de tamamlandığında bölge adeta bir spor ve yaşam merkezine dönüşecek. Gençlerimiz burada sporun yanı sıra çeşitli kurslara katılarak kendilerini geliştirme imkanı da bulacaklar.

Yeşilyurt Belediyesi olarak gençlerimize her zaman destek olmaya ve onların gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Gençlik Yatırımlarına Önem

Yeşilyurt Belediyesi, “Gençliğin ve Gençlerin Belediyesi” sloganı doğrultusunda, gençlere yönelik yatırımlarına büyük önem veriyor. Bu kapsamda son yıllarda ilçeye çok sayıda spor tesisi kazandırıldı. Yakınca Spor Adası projesinin tamamlanmasıyla birlikte bölgeye çok daha fazla hizmet sunulacak. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte Yeşilyurt, gençler için spor ve yaşamın merkezi haline gelecek.

Belediyenin Desteği

Yeşilyurt Belediyesi, sporun her dalında faaliyet gösteren spor kulüplerine ve sporculara da maddi ve manevi destek sağlıyor. Bu sayede ilçede sporun tabana yayılması ve daha fazla gencin spora kazandırılması hedefleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ