22.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yeşilyurt Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Deprem Farkındalık Eğitimi

Yeşilyurt Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Deprem Farkındalık Eğitimi

Yeşilyurt Belediyesi, AFAD İl Müdürlüğü ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) iş birliğiyle düzenlenen “Hayat Kurtaran Gençlik Projesi” kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik deprem farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.

Yeşilyurt Belediyesi Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesi’nde düzenlenen eğitime, Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit de katıldı.

AFAD İl Müdürlüğü uzman ekipleri tarafından verilen teorik ve pratik eğitimlerde, deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenler detaylı bir şekilde anlatıldı. Üniversite öğrencileri, deprem konusunda merak ettikleri soruları da sorarak yanıt bulma fırsatı yakaladı.

**”Afetlere Karşı Her An Hazır Olmalıyız”**

Eğitim programında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Malatya’nın deprem bölgesinde yer aldığını ve geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketlerinde büyük kayıplar verildiğini hatırlatarak, doğal afetlere karşı bilinçli ve hazırlıklı olunması gerektiğini vurguladı.

Eğitim çalışmalarının önemine dikkat çeken Başkan Geçit, “Afetlere karşı dirençli şehirler oluşturmak için eğitim hizmetlerinin olmazsa olmaz bir yeri vardır. 7’den 70’e herkesi bu önemli konuda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyemizde bu kapsamda çok değerli ve önemli eğitimler veriliyor.” dedi.

AFAD ve TÜGVA ile ortaklaşa düzenlenen deprem eğitiminde üniversite öğrencilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Geçit, “Öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin yanı sıra bu tür sosyal sorumluluk projelerine katılarak doğal afetler üzerine bilgi edinmeleri gelecek hayatları açısından büyük önem taşıyor. Katılım gösteren öğrencilerimizi kutluyorum. AFAD’ın deneyimli ekiplerinin gözetiminde öncelikle teorik sonrasında ise pratik olarak deprem öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler en ince detayına kadar anlatıldı. Belediye olarak bu tür eğitim projelerinde yer almaya ve destek vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Türkiye Gençlik Vakfı Malatya İl Temsilcisi Mesut Demir ise, deprem eğitiminin herkes için gerekli olduğunu belirterek, eğitim hizmetlerine verdiği destek ve gösterdiği ilgiden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit’e teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ