30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Ağbaba; “Emeklilik torun sevme zamanıdır ama hükümet torun sevmek yerine emeklileri  asgari ücretin altında, kayıt dışı çalışmaya zorluyor” dedi.

Ağbaba; “Emeklilik torun sevme zamanıdır ama hükümet torun sevmek yerine emeklileri  asgari ücretin altında, kayıt dışı çalışmaya zorluyor” dedi.

AĞBABA; “EMEKLİ TORUN SEVMEK YERİNE ÇALIŞMAK ZORUNDA KALIYOR”

8 MİLYON EMEKLİNİN 3 MİLYONU İŞ ARIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba; “Emeklilik torun sevme zamanıdır ama hükümet torun sevmek yerine emeklileri  asgari ücretin altında, kayıt dışı çalışmaya zorluyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Emekli- Sen Genel Başkanı Veli Beysülen ve sendika yöneticileri ile bir araya geldi.Emekli Sen Genel Başkanı Veli Beysülen ve sendika yöneticileri ile bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba 2 Milyon emeklinin çalışmaya devam ettiğini, 3 milyon emeklinin ise iş aramaya devam ettiğini belirtti.

İSTERSEK İKTİDAR YAPAR, İSTERSEK İKTİDAR YIKARIZ

Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen emeklilerin sorunlarını dile getirerek,  “Emeklinin grev hakkı yok. Çalışma bakanı müsteşarı bile “emeklinin sendika hakkı olur mu, emeklinin grev hakkı yok” diyor. Bizim sokak hakkımız, oy hakkımız, tüketim hakkımız var, bunları kullanırsak her hükümeti dize getiririz. Biz istersek iktidar yapar istersek iktidarlar bozarız. Bu kadar güçlü yapıyız. Son dönemde emeklilerle ilgili gündeme gelen konular Emekli Sen ve CHP ‘nin çabalarıyla gündeme geliyor.CHP’ye emekliler konusundaki duyarlılıkları nedeniyle  teşekkür ediyoruz” dedi.

EMEKLİLER YÜK GÖRÜLÜYOR

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri emeklilerin durumu olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Maalesef örgütlü olanlar bile bu haklarını kullanamıyor.Örgütlü olmayan insanlar örgütlenmeye çalışıyor.Türkiye’de en sahipsiz kesim emekliler. Yaklaşık 2 Milyon emekli çalışmaya devam ediyor.İlaç parasından ulaşıma her şey sorun. Emekliler hükümet tarafından gereksiz bir kesim, yük olarak görülüyor. Oysa, Türkiye bu duruma geldiyse emeklilerimiz sayesindedir. 8 Milyon emeklinin 3 milyonu  iş aramaya devam ediyor. Emeklilerin kendi sorunlarına sahip çıkması örgütlenmesi önemli. Siz kendi hakkınıza sahip çıkmazsanız kimse sahip çıkmaz.”dedi.

İYİLEŞTİRMELER CHP SAYESİNDE

Ağbaba, “CHP, Emekliler ile ilgili önemli taahhütlerde bulundu, önemli sözler verdi. Emekliler bir şeyler kazanmışsa bilinmelidir ki CHP’nin seçim vaatleri sayesindedir. Hafıza çabuk unutuyor. Bugün asgari ücret 1400 lira olmuşsa CHP sayesindedir. Taşerona kadro tartışılıyorsa CHP sayesindedir. Emeklilere verilen 100 lira CHP sayesindedir. Muhtarların maaşlarında artış olmuşsa CHP sayesindedir.7 Haziranda ‘kaynağı nereden bulacaksınız?’ diyenler tekrar iktidar olmak için 1 Kasım seçimlerinde bu vaatlerde bulundular. Muhalefet gücüyle pek çok alanda iyileşme sağlanmıştır. İktidar verdiği sözler çabuk unutuyor. ‘Taşerona kadro vereceğiz’ dediler, unuttular. Emeklilerle ilgili verilen taahhütler unutuldu. Biz CHP olarak çalışan kesimin ve emeklilerimizin yanındayız. Sorunlarına hakimiz.Örgütlenmenizi destekliyoruz. Emeklinin siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin evine ekmek götürme derdi var. Emeklilik torun sevme zamanıdır ama hükümet torun sevmek yerine emeklileri  asgari ücretin altında, kayıt dışı çalışmaya zorluyor. Mücadelenizde başarılar diliyoruz.”ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ