fbpx
15.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Özalper ve Paşaköşkü Mahallelerini Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Özalper ve Paşaköşkü Mahallelerini Ziyaret Etti

AK Parti’nin Malatya Büyükşehir, Battalgazi Ve Yeşilyurt Başkan Adayları Halkla Buluşuyor

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, seçim gezileri kapsamında Özalper ve Paşaköşkü Mahallerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Her mahallede büyük bir ilgiyle karşılanan Sami Er, Malatya’yı yeniden ayağa kaldırmak için destek istedi, projelerini anlattı.
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, beraberinde AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit ve İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı ile Özalper Mahallesinde tertiplenen ev toplantısında mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Vatandaşlar tarafından sıcak bir atmosferde ilgiyle karşılanan adaylara ilgi büyük oldu. Burada ilk konuşan Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, geçmişteki yöneticilik tecrübelerinde kapısının her zaman halka açık olduğunu hatırlatarak, Yeşilyurt Belediyesi’nde de göreve geldiğinde bunu bir adım öteye taşıyacağını belirterek makamlarının halka her zaman açık olacağını söyledi.
Belediyeciliğin sadece imar işleri yapan bir kurum olmadığını aktaran Geçit, çok sayıda kalemi içerisinde bulunduran belediyeciliği dar bir kalıba sığdırmak istemediklerini dile getirdi. Göreve geldiklerinde tüm sorunlara kendi tabiri ile ‘Neşter’ vuracaklarını ifade eden Geçit, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er’inde koordinesinde kentteki yapılaşmada kontrolü sağlama adına bir “Yapı Okul” kuracaklarını söyledi. Geçit, “Bu okulda görevli mühendisleri eğiteceğiz. Güçlendirme ve yerinde dönüşümde görevli arkadaşlarımızı hızlı bir eğitimden geçireceğiz. Büyükşehir ve ilçelerimizde iş yapmak isteyenlere belki de bir sertifikasyon mecburiyeti de getirmiş olacağız. Örneğin demir ustalarına, kalıp ustalarına sertifika vereceğiz. Demir bağlamanın nasıl yapılmasını, babadan atadan öğrenme şekliyle değil de bilimsel ve teknik olarak öğrenerek, bu işi yapacaklar. Çünkü biz imarı insan hayatının merkezine koyacağız, buralardan bir daha tabutlar çıkmasına müsaade etmeyeceğiz.” diye konuştu.
Daha sonra söz alan Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er’de asrın felaketinde yıkımın büyük olduğu 4 il içerisinde Malatya’nın ikinci il olduğunu hatırlatarak göreve geldiklerinde bu şehri eskisinden daha güçlü ve güvenli bir şekilde inşa etmek için yoğun bir gayret sarf edeceklerini dile getirdi.
Belediyeciliğin iyi bir organizasyon ve ekip kurma kabiliyeti ile yöneteceklerini ifade eden Er, “Belediye personeli içerisinde kuracağımız ekipler ile tüm sorunlara anında müdahale edeceğiz. Yine tüm birimlerde kuracağımız ekiplerle hayata geçireceğimiz projelerimiz olacak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ