17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Akçadağ seçimlerinin de en az Malatya merkez belediye seçimleri kadar hararetli geçeceğinin işareti olarak gösterildi.

Akçadağ seçimlerinin de en az Malatya merkez belediye seçimleri kadar hararetli geçeceğinin işareti olarak gösterildi.

Akçadağ’da seçim fitili ateşlendi

2019 Yerel seçim heyecanı Malatya ve ilçelerinde yoğun olarak yaşanmaya başladı. Bu heyecanın yaşandığı ilçelerin başında ise Akçadağ geliyor. Bir çok önemli siyasetçinin Ak Parti listesinden Belediye Başkanlığına aday olması ise, Akçadağ seçimlerinin de en az Malatya merkez belediye seçimleri kadar hararetli geçeceğinin işareti olarak gösterildi.

AK PARTİNİN OY KAYBETTİĞİ İLÇELERDEN BİRİ DE AKÇADAĞ

24 Haziran Milletvekili seçimlerinde Ak Partinin oyları Akçadağ’da, % 40’ın altına düşmüştü. 2015 seçimlerinde yüzde 55 olan oyların % de 16 oranında keskin düşüş yaşamasının nedenlerinden biri de, yerel yönetimlerde ki memnuniyetsizlik olduğu Ak parti yetkilileri tarafından bir çok defa yinelenmişti.

Bu durumda 2019 mahalli idareler ve yerel seçimlerinde, Ak Partinin Akçadağ’dan göstereceği belediye başkanı adayının düşen oyları nasıl toplayacağı ve Akçadağ’a nasıl hizmetler kazandıracağı soruları da gündeme getiriyor.

AKÇADAĞ’DA SİYASETTE ÖZE DÖNDÜ

Malatya Şehir merkezine en yakın ilçelerden biri olan Akçadağ’ın başta şehirleşme, kalkınma, tarım, kayısı, ve hayvancılık konusunda pek çok sıkıntısı olduğu biliniyor.Doğrusunu söylemek gerekirse, Kıt kaynak ve imkanlarla Akçadağ nasıl yeniden inşa edilir ve nasıl yaşanabilir bir ilçe olur sorusuna cevap verecek bir belediye Başkan adayı arandığını da sıklıkla işaret ediliyor.

AKÇADAĞ’DA BİRLİK BERABERLİK KÖPRÜSÜ KURULACAK MI?

2019 Yerel seçimlerini Akçadağ için farklı kılan bir çok ayrıntı dikkatimizi çekiyor. Bunlardan biri de, Akçadağlı siyasetçilerin kendi özlerine dönerek, Akçadağ Belediye başkanlığına talip olmaları oldu. Daha önce Malatya’da, siyaset yapan önemli isimlerin bu kez, Akçadağ Belediye Başkanlığı için ter dökmeleri, Akçadağ ilçesi için memnuniyet verici bir gelişme olduğunu  da hatırlatalım. Akçadağ’da uzun süredir kurulamayan birlik beraberlik köprüsü, güçlü ve vizyoner siyasetçilerin çabasıyla aşılacağını da inanılıyor.

AKÇADAĞLILAR BELEDİYE BAŞKANINI SEÇİYOR

24 Haziran seçim sonuçları gösteriyor ki, Akçadağ’da, Ak Parti oylarında bir düşüş var. Aynı gün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan % 57 oranında oy alırken, Milletvekili seçiminde oyların % 39 düşmesi de tartışma konusu olmuştu. Bu durumda Ak Partili Belediye Başkan adayının Akçadağ’da, elini kollunu sallayarak seçim kazanması mümkün gözükmüyor. Ak Partinin, Akçadağ’da göstereceği adayın, ehliyet, liyakat sahibi  ilçe halkı tarafından sevilen, sayılan, dürüst, kendisini ispatlamış bir isme ihtiyacı olduğu görülüyor. Başvuran adaylardan en az bir kaçının ise bu vasıflara uygun,ehliyet ve liyakat sahibi, sevilen, sayılan ve güvenilir kişiler olduğu konusuna da vurgu yapıldı.

ATAY EN DİKKAT ÇEKEN İSİM

Ak Parti Akçadağ  Belediye Başkan adaylığı için en güçlü isimlerden birinin de, Malatya eski İl Genel Meclis Başkanlığı yapan Abdurrahman Atay olduğu bilgisine ulaşıldı. Atay, Köydes Projesi kapsamında, Akçadağ başta olmak üzere Malatya genelinde yapılan tüm projelerde önemli derecede rol oynadığı ve kamuoyunun yüksek takdirlerini kazandığı da ifade ediliyor.

İl Genel meclisi başkanlığından sonra aktif siyasete veda eden Atay’ın, adaylık başvurusu yapmasında ise ilçe sakinlerinin yoğun baskısı olduğuna da dikkat çekildi.

GÜÇLÜ BİR AKÇADAĞ İÇİN KOLLARI SIVADIK

“Üstüne ölü toprağı serpilmeyecek kadar ihtişamlıdır, Akçadağ “ sözlerinden hareketle yola çıktığını anlatan  Ak Parti Akçadağ Belediye Başkan Aday adayı  Abdurrahman Atay ise yaptığı değerlendirme de” Akçadağ’ın en büyük gücünün Akçadağlı hemşerilerimizin olduğunun farkındayız. Akçadağ Belediye Çatısı altında, Akçadağlı hemşerilerimizi bir arada tutmak istiyoruz. Ayırmadan, dökmeden, kırmadan,incitmeden, barışarak, kucaklaşarak, helalleşerek gönlümüzde ki Akçadağ’ı, ortak aklımızla yeniden inşa etmek için yola çıktık. Gazeteniz aracılığıyla, tüm Akçadağlı hemşerilerimizin hayır duasını ve desteğini beklediğimiz de belirtmek isterim” şeklinde değerlendirmesini tamamladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Batuhan dedi ki:

    Bu yazının tarif ettiği aday Levent İskenderoğludur.

BİR YORUM YAZ