19.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Alphabet’in sağlık odaklı yeni akıllı saati e-mürekkep ekrana sahip olacak – Webrazzi

Alphabet’in sağlık odaklı yeni akıllı saati e-mürekkep ekrana sahip olacak – Webrazzi

Google‘ın 4 Ekim’deki etkinliği yaklaşırken yeni haberler sızmaya devam ediyor. Gelen yeni bilgilere göre Alphabet çatısı altındaki yaşam bilimleri şirketi Verily, yeni bir akıllı saat üzerinde çalışıyor.

Verily’nin yani Alphabet’in yeni akıllı saatini incelediğini söyleyen Antonio Regalado’nun paylaştığı bilgilere göre şirket şimdiye kadar yüzlerce akıllı saat prototipi geliştirmiş ve nihayet e-mürekkep ekran kullanan yuvarlak bir saat tasarımında karar kılmış.

Verily CTO’su Brian Otis’in paylaştığı bilgilere göre bu yeni tasarım Apple Watch gibi akıllı saatlerin aksine her gün şarj edilmeye ihtiyaç duymayacak. Hatta Verily güç tasarrufunu artırmak için kendi çipi üzerinde de çalışmalar yürütüyor. Farklı sağlık değerlerini ölçen saatte EKG ölçümü yapan bir sensör de var ki bu özellik henüz Apple Watch’ta bulunmuyor.

Bu arada eski Google+ baş yöneticisi Vic Gundotra‘nın EKG sensörlü Apple Watch kayışı geliştirdiğini ve yasal izinleri almayı beklediğini de paylaşmadan geçmeyelim.

Dijital sağlık dikeyi için büyük bir adım olabilir

Bu cihazın Verily’nin elinden çıkıyor olmasının bir diğer önemli tarafı da cihaz testlerinin medikal çalışmalarla destekleniyor olması. Donanım ve veri analizini en iyi şekilde optimize etmek isteyen Verily, bu sayede sağlık sektörünün dijital geleceğinde önemli bir köşe kapmak istiyor.

CTO Brian Otis, ‘sensörler, yazılım ve bilim’ üçgeninde bir ürün üzerinde çalıştıklarını da söylüyor. Yani basit bir cihaz geliştirmediklerinin sinyalini veriyor ve teknik özellikler konusunda ayrıntıya girmiyor.

Google, bu saatini 4 Ekim’de tanıtacak mı bilmiyoruz ama 2017 yılının akıllı saatlerin rekabeti konusunda sert geçeceğini söyleyebiliriz.

Görsel Kaynak: Shutterstock

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/09/28/alphabetin-saglik-odakli-yeni-akilli-saati-e-murekkep-ekrana-sahip-olacak/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ