fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Apple Sıvı Teması İçin Garanti Vermiyor!

Apple Sıvı Teması İçin Garanti Vermiyor!

Yeni nesil iPhone’ları tanıtan Apple, iPhone 7 modellerinde birçok ilke de yer verdi. Bunlardan birisi olan suya karşı dayanıklılık konusunda ise Apple bekleneni vermeyebilir.

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 nihayet resmi olarak tanıtıldı. iPhone 7 özellikleri, çıkış tarihi, fiyatı ve telefonla…

iPhone 7 Plus Özellikleri

iPhone 7 Plus nihayet resmi olarak tanıtıldı. iPhone 7 Plus özellikleri, çıkış tarihi, fiyatı ve…

iPhone 7 Suya Karşı Garantili Değil!

Günümüzde birçok amiral gemi modelde gördüğümüz suya karşı dayanıklılık nihayet iPhone modellerine de geldi. IP67 sertifikasına sahip olan iPhone modelleri, suya, sıçramaya ve toza karşı dayanıklılık sunsa da Apple bu konuda garanti vermiyor.

Yapılan açıklamada yeni nesil iPhone modellerinin 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP67 derecesini elde ettiğini belirtilirken “Suya, sıçramalara ve toza dayanıklılık kalıcı değildir ve normal kullanıma bağlı yıpranma sonucunda azalabilir.” denildi.

Islak bir iPhone’u şarj etme konusunda uyaran Apple, temizleme ve kurulama yönergeleri için kullanma kılavuzunu işaret etti. Ayrıca Apple yapığı açıklamada “Sıvı temasına bağlı hasarlar garanti kapsamında değildir.” ifadesine de yer verdi.

Şu ana kadar müşteri memnuniyeti konusunda en iyi firmalardan olan Apple, böylesine riskli bir konuda gayet net bir şekilde açıklama yapmış ve telefonun sıvı temasına karşı garantili olmadığını ilk baştan söylemiş.

Son olarak söz konusu su geçirmezlik özelliğinin düşmelere yada yağmur altında vb. kullanımlar için olduğunu belirterek sıvı teması konusunda yine de hassas davranmanız gerektiğini belirtelim.

:: Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/apple-iphone-7-de-sivi-temasi-icin-garanti-vermiyor-75172

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ