20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Apple’dan iPhone 6s açıklaması!

Apple’dan iPhone 6s açıklaması!

Hatırlayacağınız üzere Apple, iPhone 6s’in hiçbir neden göstermeden kapanmasından dolayı bir onarım programı başlatığını duyurmuştu.

Sorunlu iPhone 6s bataryalarına değişim!

Apple, bazı sorunlu iPhone 6s bataryalarını değiştireceğini açıkladı. Eğer sizin de iPhone 6s…

Onarım programı dahilinde ücretsiz batarya değişikliği yapan yetkililer henüz iPhone 6s’in neden kapandığını belirten bir açıklama yapmamıştı.

Batarya sorununun nedeni açıklandı!

Business Insider’da yer alan habere göre iPhone 6s’in sebepsiz yere kapanması, üretim sürecinde pile temas eden ortam havasın zünden kaynaklanıyor.

Son zamanlarda iPhone 6s kullanıcılarının artan şikâyetleri üzerine harekete geçen Apple yetkilileri, 2015 yılı Eylül ve Ekim aylarında üretilen çok az sayıdaki  iPhone 6s’de bu sorunun baş gösterdiğini söyleyen teknoloji devi, sorunlu olan bataryaların ücretsiz değişimi devam ettiğini açıkladı.

Üretim aşaması sırasında ortam havasına maruz kalan bataryaların, daha hızlı bir şekilde tükendiği ve beklenmedik kapanmalara sebep olduğu açıklandı. Note 7’de olduğu gibi kullanıcıların benzeri bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya olmadıkları da belirtildi.

Eğer sizde benzeri bir sorunla karşı karşıyaysanız, onarım süreci dahilinde ücretsiz bir şekilde pil değişimi yapabilirsiniz. Fakat ücretsiz pil değişimi için cihazınızın Eylül-Ekim 2015 üretimi olması gerektiğini de hatırlatalım.

::iPhone 6s’in batarya sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/appledan-iphone-6s-aciklamasi-77471

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ