fbpx
20.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Raspberry Pi Satış Rakamları Açıklandı!

Raspberry Pi Satış Rakamları Açıklandı!

Okullarda bilgisayar bilimini öğretmek amacılığıyla geliştirilen ve ilk defa 2012 yılında Raspberry Pi Vakfı tarafından satışa sunulan mikro bilgisayar Raspberry Pi, aradan geçen sürede gelişerek yeni modelleri ile kullanıcıların karşısına çıktı.

Raspberry Pi 3 Tanıtıldı

Raspberry Pi 3 resmi olarak lanse edildi. Nihayet Wi-Fi modülünün eklendiği yeni mini PC, buna…

Bu yılın ilk aylarında duyurulan Raspberry Pi 3 modeli, Wi-Fi bağlantısı sayesinde, bugüne kadar kullanıcıların en büyük şikayeti olan ethernet bağlantısına ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

10 milyon adet Raspberry Pi Satıldı!

Teknoloji meraklılarının güvenlik kamerasından tutun da, bir medya sunucuna kadar birbirinden farklı amaçlara hizmet eden projeler oluşturmasını sağlayan Raspberry Pi hakkında son durumu, Raspberry Pi Vakfı’nın kurucularından Eben Upton açıkladı.

2015 yılı Şubat ayında Raspberry Pi satışlarının 5 milyon seviyesine ulaştığını belirten Eben Upton, bugün o rakamın iki katına çıktığını duyurdu. Yani, dünya genelinde Raspberry Pi satışları Eylül 2016 itibariyle 10 milyon adet seviyesine ulaştı. 

Ayrıca açıklamasında Raspberry Pi Başlangıç Kiti hakkında bilgiler veren Upton, kitin şu anda sadece İngiltere’de mevcut olduğunu ancak önümüzdeki haftalarda dünya genelinde satışa sunulacağını belirtiyor.

:: Raspberry Pi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce, popülerliğini korumaya devam edecek mi?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/raspberry-pi-satis-rakamlari-aciklandi-75176

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar ömer dedi ki:

    Elinize sağlık , güzel haber

BİR YORUM YAZ