fbpx
20.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Arapgir’de 2016 yılı içerisinde 38 kilometre asfalt çalışması yapıldı.

Arapgir’de 2016 yılı içerisinde 38 kilometre asfalt çalışması yapıldı.

BÜYÜKŞEHİR ARAPGİR’DE 38 KM ASFALT ÇALIŞMASI YAPTI

  • Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın her ilçeye asfalt plenti ve konkasör şantiyesi kurması ve yerinde üretim yapması sorunlara daha hızlı müdahale edilmesini sağladı.”

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arapgir’de asfalt sezonunu tamamladı. Malatya’ya en uzak ilçelerden biri olan Arapgir’de 2016 yılı içerisinde 38 kilometre asfalt çalışması yapıldı.

asfalt_calismasi_28_kasim_2016

Arapgir’in ulaşım sorununu çözmek için bu yıl hummalı bir çalışma içerisine giren Büyükşehir Belediyesi, 11.5 kilometre yeni yol açma çalışması, 22 kilometre yol genişletme çalışması, 38 kilometre de asfaltlama çalışması yaptı. Asfalt çalışmasının 14.1 kilometrelik bölümü ise sıcak asfalt olarak yapıldı.

Kış ayları gelmeden Arapgir’deki asfalt çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi; 16 kilometre uzunluğundaki Sinikli Mahalle yolu, 8 kilometre uzunluğundaki Ormansırtı mahalle yollarını asfaltladı. Yaz ayları içerisinde 3.1 kilometre uzunluğundaki Yazılı Mahalle yolu, 10.5 kilometre uzunluğundaki Taşdelen, Yazılı, Eski Arapgir grup yolu ile Aluçlu Mahallesinde de 500 metrelik bölümde sıcak asfalt çalışması yapmıştı.

22 kilometre yol genişletme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, 7 mahallede de 11.5 kilometre uzunluğunda yeni yol açma çalışması yaptı. Arapgir’e yapılan TOKİ evleri yolunda çalışmaya devam eden ekipler 3 kilometrelik hattı açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Cömertoğlu: Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır’a teşekkür ediyorum

Büyükşehir Belediyesi tarafından Arapgir’de yapılan yol çalışmalarını değerlendiren Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir’in sorunlarının çözümünde Büyükşehir Belediyesinin önemli bir misyon üstlendiğini, Arapgir Belediyesi’nin de her türlü destek ve katkıyı sağladığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin yol konusunda büyük bir performans sergilediğini vurgulayan Cömertoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın her ilçeye asfalt plenti ve konkasör şantiyesi kurması ve yerinde üretim yapması sorunlara daha hızlı müdahale edilmesini sağladı. Maliyetler konusunda da önemli katkılar sağladı bu tesisler. İlçemizde geçen yıl rekor seviyede asfalt çalışması yapıldı. Bu Arapgir’e prestij sağladı. Bu yıl 15 Temmuz süreci işleri yavaşlatsa da, Büyükşehir Belediyemiz 3 önemli yolumuzu asfaltladı. Yeni yol açma ve genişletmeler yapıldı. Tüm aksaklıklara rağmen halen çalışmaya devam ediliyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ