17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

BAŞKAN GÜRKAN, “BAŞARININ TEMELİNDE İSTİŞARE VE KOLEKTİF AKLIN HÜRRİYETİ YATMAKTADIR”

BAŞKAN GÜRKAN, “BAŞARININ TEMELİNDE İSTİŞARE VE KOLEKTİF AKLIN HÜRRİYETİ YATMAKTADIR”

BAŞKAN GÜRKAN, RIŞVAN-DER BAŞKANI YALÇIN VE DERNEK ÜYELERİ İLE BİRARAYA GELDİ

BAŞKAN GÜRKAN, “BAŞARININ TEMELİNDE İSTİŞARE VE KOLEKTİF AKLIN HÜRRİYETİ YATMAKTADIR”

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Rışvanlılar Derneği Başkanı Dr. Ali Yalçın ve dernek üyeleri ile biraraya geldi. Burada konuşan Başkan Gürkan, istişarenin önemine dikkat çekerek, “Battalgazi Belediyesi’nde veya sivil toplum örgütlerinde bir başarı hikayesi varsa, temelinde istişare ve kolektif aklın hürriyeti yatmaktadır” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Yalçınkaya, AK Parti Battalgazi İlçe Başkan Vekili Basri Kahveci ve partililerle birlikte Rışvanlılar Derneği Başkanı Dr. Ali Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Burada konuşan Rışvanlılar Derneği Başkanı Dr. Ali Yalçın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bugün Şehrül-eminlerin ki bu kavram bizim için çok değerli bir kavramdır.  Şehri yönetmeye ve aynı zaman da şehrin tüm değer ve bileşenlerine hizmet vermeye kendilerini adayacak, hizmet ve değer üretecek en değerli, en güvenilir, en emin başkanlarımızın bizleri ziyaret etmesi gerçekten bize onur vermiştir. Bizler şehri yönetmenin bir bütün olduğunu, yani yöneten ve yöneteni ile bir bilinç oluştuğunda, kolektif bir ruh oluştuğunda, inanıyorum ki sivil toplum her zaman hizmete ve değer üretmeye talip olanların yanında olacaktır” dedi.

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder ise, “Malatya’da yaşamak bence bir ayrıcalık diye düşünüyorum. 81 ili göz önüne aldığımızda Malatya, insanların yaşayabileceği, farklı kültürlerin bir arada bulunduğunda sıkıntı oluşturmayan bu kültürün bir zenginlik haline dönüştürüldüğü bir yer olarak düşünüyorum. Burada gerek Adıyamanlısı olsun, gerek Baskillisi olsun, gerek başka bölgelerden gelen insanlar, burada öyle bir maya var ki bizi bir arada tutan bir maya. Ve bizimde başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bu farklı değerleri bir arada tutmamız lazım, bu değerleri Malatya’mızın bir zenginliği olarak görüp ve bu zenginliği daha da ileri götürme, insanlar arasındaki oluşan muhabbeti, kardeşliği ileriye götürme gibi bir sorumluluğumuz, bir görevimiz var. Gerek RIŞVAN-DER olsun, gerek diğer sivil toplum örgütleri hepimizin ortak paydası biliyoruz ki Malatya. Bunun için hepimiz mücadele ediyoruz” diyerek, herkesin sandığa gitmesini istedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar’da, “Herkesin ortak düşüncesini alarak ilerlemeye çalışıyoruz. Bu kapsamda da bugün burada Rışvanlılar Derneğimizi de ziyaret ederek, özellikle çok büyük kapsamı olan ve çok büyük bir bölgeye hitap eden derneğimizden de büyük oranda istifade edeceğimize biz inanıyoruz. Bizim amacımız 5 yıldır özellikle Malatya’mız Büyükşehir ile birlikte bir gelişim trendi yakaladı. Bir büyüme atmosferine girdi ve hizmet belediyeciliğinden fiziksel anlamdaki belediyeciliğe, kültürel, sosyal anlamdaki belediyecilikten, çevre belediyeciliğine, bizler yeni dönemde de ehliyetle, liyakatla,  yine mütevazi bir şekilde insanların gönlüne girerek, yeni dönemde de başarılı olmak için büyük çabalar sarf edeceğiz, büyük gayretler göstereceğiz” dedi.

AK Parti Battalgazi İlçe Başkan Vekili Basri Kahveci ise, “RIŞVAN-DER gerçekten kökleri derinliklere dayanan bir aşiretimiz. Osmanlıdan beri var olan beylik ve sancağı olan bir aşiretimiz. RIŞVAN-DER tabi ki Malatya nezdinde değil, Türkiye’nin birçok ilinde kolları olan ve akrabaları olan bir aşiret. İcraatları biliyorum, yakinen takip ediyorum. Tabi 31 Mart yerel seçimlerine doğru gidiyoruz. Burada ben özellikle şunu belirtmek istiyorum. Birlik ve beraberliğimizin en üst noktada olması gereken bir dönemden geçiyoruz. Türkiye’nin geçtiği dönem gerçekten ateş çemberi içinde geçiyor, biz böyle günlük bazı çekişmeleri bir kenara bırakıp Malatya için bir şans olan bu kadroyu desteklemeleri noktasında ben gittiğim her yerde söylüyorum. Sadece RIŞVAN-DER olduğu bölümde değil, Malatya’nın genelinde ve Türkiye’nin genelinde AK Parti bayrağını daha yukarılara çıkarmak için tüm arkadaşlardan destek istiyorum” diye konuştu.

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Yalçınkaya’da, “Bugün içerisinde bulunduğumuz seçim atmosferinde bizlerle beraber olduğunu ifade eden, safını ortaya koyan, duruşunu gösteren RIŞVAN-DER’E teşekkür ediyorum. 31 Mart’ta hepimiz için önemli olan bir sürece doğru ilerliyoruz. Bugüne kadar Malatya her zaman duruşunu sergiledi, sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında Beydağı gibi dik durdu, inşallah 31 Martta da bütün kesimleriyle sosyal dokuyu ve tabanı temsil eden bütün herkeste bir kez daha bu duruşunu gösterecek” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluşlarını önemsediklerini belirterek, “Biz tabi dernekleri önemsiyoruz. Tüm sivil toplum örgütlerini önemsiyoruz, meslek kuruluşlarını önemsiyoruz, işçi sendikalarını, memur sendikalarını önemsiyoruz, kanaat önderlerimizi, yerel önderlerimizi önemsiyoruz. Bizim 2014 yerel yönetim programında 5 tane ilkelerimizden bir tanesi de katılımcı belediyecilik ilkesidir. Biz şehri yönetirken, şehrin değerleri ile şehri yönetme erdemliliği içerisindeyiz. Derneklerimiz aynı zamanda demokrasinin yerleşmesi, kurumsallaşması için önemli bir unsurdur. Bizler sivil toplum örgütleri olsun, dernekler olsun, diğer taraftan sosyal taraflar diye tabir ettiğimiz bütün sosyal unsurların hepsine eşit mesafede olacağız. Biz şimdiye kadar hep bunu yaptık. Eğer Battalgazi Belediyesi’nde veya sivil toplum örgütlerinde bir başarı hikayesi varsa temelinde bu istişare, bu kolektif aklın hürriyeti yatmaktadır. Bizim amacımız Malatya’yı mazisine layık istikbale hazırlamaktır. Bu konuda da sizlerin de bu şehirde yaşayan insanlar olarak hepinize bir sorumluluk düşüyor” diyerek, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Türkiye rekorunun Malatya’da kırılacağını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ