17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Başkan Sait Aybak ; Malatya’ya Soğuk Hava Deposu ve Lojistik  Merkezi Kurmak İstiyoruz

Başkan Sait Aybak ; Malatya’ya Soğuk Hava Deposu ve Lojistik  Merkezi Kurmak İstiyoruz

Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük Çiğköfte Sektörünün Temsilcileri Malatya’ya Yatırım Yapmak ve İncelemelerde Bulunmak üzere  Malatya’ya gelecek.

( ÇİĞDER ) Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkarlar Derneği ve Battalbey Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak , Malatya’nın Lisanslı Depoculuk kapsamında bulunan İllerden biri olduğu için , Çiğköfte  Sektörünün Büyük firmaları ve bu firmalara yaş sebze , çiğköfte malzemesi ve diğer sektörü besleyen malzemeleri tedarik edecek firmalarında yer alacağı büyük bir  Lojistik Merkez ve Soğuk Hava Depolu Dağıtım ve Üretim merkezi kurmayı düşünüyoruz dedi.

Çiğköfte Sektörün öncü kuruluşlarının tamamının içerisinde yer aldığı İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkarlar Derneği 4. Olağan Kongresi’nde güven tazeleyen Battalbey Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak derneğin kuruluş amacını hatırlatarak, Sektör temsilcileri olarak bir güç birliği kurduk. Kurduğumuz bu güç birliğini daha da büyütmek için yeni pazarlar ve lojistik merkezler kurmak için araştırmalar yapmaktayız.  Özellikle Kafkaslar , Doğu Avrupa  , Rusya , Çin , Hindistan , Pakistan gibi büyük Asya Ülkeleri  ve Ortadoğu ile  Arap Ülkelerine Coğrafik yakınlıktan dolayı Malatya’da çok ciddi yatırımlar yapmayı düşünüyoruz. Bunun için birkaç gün içerisinde Yönetim Kurulu Üyesi ve bazı İş adamı arkadaşlarımızla Malatya’ya gelerek Lojistik Merkez ve Lisanslı Soğuk Hava Depoculuğu konusunda araştırma ve yatırım çalışması yapacağız.

Battalbey Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak , ayrıca yatırımlar konusunda Sayın Malatya Valimiz Ali Kaban , Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır , Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Organize Sanayi Yetkilileri ile bir araya gelip istişarede bulunacağız dedi.

Battalbey Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak Malatya bulunduğu Coğrafik ve Ekonomik konumundan dolayı bölgenin Cazibe ve lokomotif İllerinden biridir. Bizler bu bölgenin çocuklarıyız Bizlerin Bölgemize  yatırım yapması  Maddi ve Manevi bir  borçtur.  Bu sebepten dolayı  iki yıldır hem geçen sene Birinci Lig’de hen de şimdi Süper Lig’de Yeni Malatyaspor’umuzun maddi manevi yanındayız. Takımımızın iki yıldır sponsoru olarak ciddi ekonomik destek sağlamaktayız. Helal hoş olsun..   yeter ki takımımız hedeflediği yerde yer alsın. Ayrıca 3 Yıldır Yeni Malatyaspor’umuzun Yönetiminde de yer alarak takımımızın başarısı için tüm ekip arkadaşlarım gibi ter dökmekteyim.  İnşallah Malatya için verdiğimiz bu mücadele  yapacağımız yatırımlarla daha da anlam kazanır diyerek İnşallah ÇİĞDER olarak  istediğimiz şartlar Malatya’da oluşur bizde en kısa zamanda  projemizi hayata geçiririz dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ