29.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Arzu Çakmak Kimdir?

Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Arzu Çakmak Kimdir?

Arzu Çakmak, Malatya’da hayırseverliği, hoşgörülü ve memleket sevdalısı kişiliği ile tanınmaktadır. Çözüm odaklı düşünceleri ve Battalgazi için hazırladığı kalkınma planlarıyla 31 Mart tarihinde yapılacak seçimlerde başkanlık adaylığını koymuştur.

Çakmak, seçim kampanyasında öne çıkan bazı projelerini şu şekilde açıklamıştır:

Evde Bakım Hizmetleri: Evden çıkamayan hasta ve yaşlılar için özel bir birim oluşturulacak ve bu birim vasıtasıyla vatandaşların tüm ihtiyaçları ve bakımları evlerinde veya bulundukları yerlerde karşılanacaktır. Bu sayede ihtiyaç sahibi vatandaşlar kimseye muhtaç olmadan, sosyal devlet anlayışı çerçevesinde desteklenecektir.

Sosyal Yardımlar: Belediye tarihinde görülmemiş şekilde sosyal yardımlar artırılarak devam edecek ve özellikle kadın istihdamını destekleyecek yeni projeler hayata geçirilecektir.

Yatırımlar: Malatyalı iş adamları ile iletişime geçilerek Battalgazi’ye yatırım çekilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca hayırseverlerin bağış ve yardımlarının organize edilmesi için özel ekipler kurulacaktır.

Kayısı Lokantaları: Vatandaşlara uygun fiyatlı yemek sunmak amacıyla Kayısı Lokantaları açılacaktır.
Yaşanan büyük deprem felaketinden sonra Malatya’yı yeniden ayağa kaldırmak için göreve talip olduğunu belirten Arzu Çakmak, tüm Malatyalıların desteğini beklemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ