fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Çınar, Yeşilyurt için projelerini açıkladı.”Hedefimiz Yeşilyurt’u 2023 vizyonuna hazır hale getirmek”

Çınar, Yeşilyurt için projelerini açıkladı.”Hedefimiz Yeşilyurt’u 2023 vizyonuna hazır hale getirmek”

Çınar, Yeşilyurt için projelerini açıkladı

Mehmet Çınar: “Hedefimiz Yeşilyurt’u 2023 vizyonuna hazır hale getirmek”

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, Anadolu’nun en güzel mozaiklerini içinde barındıran, doğası, suyu, havası ve tüm güzellikleriyle ismiyle müsemma Yeşilyurt’u 2023 vizyonuna hazır hale getirmenin başlıca hedefleri arasında yer aldığını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği görevle temelinde değişim ve yenilik yatan yatırımlarımızla ilçemizi 2023 vizyonuna hazır hale getirmek için adaletli, sosyal ve şeffaf bir belediye anlayışı ile çalışma tempomuzu artıracağız. Tükenmeyen hizmet aşkımız ile Yeşilyurt’a çağ atlatacak önemli projelerin altına kıymetli hemşerilerimizin destekleriyle imza atacağız” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında yeni dönemde Yeşilyurt için hazırladıkları projeleri kamuoyuna tanıttı.

Kentteki bir otelde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına; AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, partililer, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Proje tanıtım toplantısında ilk olarak Yeşilyurt’u 2023 vizyonuna hazır hale getirmek amacıyla oluşturulan projelerin tanıtımı gerçekleştirildi.

Sinevizyon gösteriminin ardından konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, “Birbirinden özel, güzel ve bölgemize değer katacağına inandığımız 45 projemizi sizlere tanıttık. Bu 45 projeyi, 150 proje arasından seçtik. İnşallah belediyemizin bütçesi, dinamizmimiz ve gücümüz çerçevesinde ilan etmiş olduğumuz projelerin hepsini bir bir bitirip, 2023 yılında toparlamış olacağız. İnşallah bir sonraki yerel seçim tarihine kadar halkımızı, Yeşilyurt’umuza, Malatya’mız kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Çınar, 2014 yılında başladıkları hizmet yarışı kapsamında o dönemde 267 bir nüfusu olan Yeşilyurt’u her geçen gün büyütüp, geliştirdiklerini kaydederek, şunları söyledi: “Teknolojik, fiziksel, sosyal, kültürel, tarih, çevre ve spor alanlarında birçok etkinliğe ev sahipliği yaptık. Artık Yeşilyurt’umuz; Malatya’mızda da, ülkemizde de marka şehirler arasında yerini aldı. Bizde yapmış olduğumuz projelerin bize vermiş olduğu hevesle, deneyim, becerilerimizle yeni dönemde Yeşilyurt’u daha ileriye taşıyıp, daha yüksek çıtalara ulaşacağız.”

Yeşilyurt’ta yeni dönemde tarımsal ürünlere, kendi üreticilerine önem vereceklerini dile getiren Çınar, “Kendi çiftçilerimize ürettireceğimiz ürünlere yüksek katma değeri, teknolojik altyapısı olan çalışmaların yapılması, tarihin korunması, gençlerimize sahiplik edilmesi ve şehrimizin turizm potansiyelinin artırılmasına yönelik büyük projelerimiz var. Yeşilyurt, Malatya’nın Batı’ya açılan penceresidir, bizlerde mesai mefhumu tanımadan çalışarak yaşam standardını daha iyi konuma getirmek adına çaba sarf edeceğiz.  Yeni projelerimizin de yaşam kalitesinin artmasına, insanlarımızın mutlu bir hayat sürmesine vesile olmasına özen göstereceğiz. Eğitim, sağlık, çevre, spor, sanat, kültür, temizlik, alt ve üst yapı yatırımlarımızla güzel ilçemizde ki modern yaşamı gelecek nesillere taşıyacağız. Yeşilyurt bizim sevdamız ve aşkımızdır, halkımıza hizmet etmek bizim için en büyük şereftir. Yeşilyurt’ta yaşamanın artık farklı ve ayrıcalıklı olduğunu hissettirecek hizmetlerimizle ilçemizi kalkındırmaya, unutulmuş değerlerimizi canlandırarak aydınlık geleceğimizi hemşerilerimizle birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. ‘Gönül Belediyeciliği’ esaslı sosyal sorumluluk projelerimizle vatandaşların yüreklerine dokunmaya devam edeceğiz. Makamda oturmayı seven birisi asla olmadım sürekli sahada halkımızla iç içe olduk, çözüm odaklı belediyecilik anlayışımızı güçlendirmek adına daha fazla mücadele edeceğiz. Hizmetlerimizi ‘Gönül Vizyonu’ temalı projelerimizle taçlandırıp, hemşerilerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya, ellerinden tutmaya, acılarını paylaşıp, sevinçlerine ortak olmaya devam edeceğiz. ‘Gönül Belediyeciliği’ esaslı sosyal sorumluluk projelerimizle vatandaşların yüreklerine dokunmaya devam edeceğiz. Makamda oturmayı seven birisi asla olmadım sürekli sahada halkımızla iç içe olduk, çözüm odaklı belediyecilik anlayışımızı güçlendirmek adına daha fazla mücadele edeceğiz. Hizmetlerimizi ‘Gönül Vizyonu’ temalı projelerimizle taçlandırıp, hemşerilerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya, ellerinden tutmaya, acılarını paylaşıp, sevinçlerine ortak olmaya devam edeceğiz” dedi.

Anadolu’nun en güzel mozaiklerini içinde barındıran, doğası, suyu, havası ve tüm güzellikleriyle ismiyle müsemma Yeşilyurt’u 2023 vizyonuna hazır hale getirmenin başlıca hedefleri arasında yer aldığını ifade eden Başkan Çınar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Milletimiz seçimlerde bizleri bu ulvi göreve layık görmesi halinde, huzuru ve güler yüzü bir gerdanlık gibi üzerinde taşıyan güzel ilçemizin daha fazla büyümesi ve gelişmesi için alt ve üst yapı hizmetlerinden sosyal hizmetlere, sanattan spora, kültürden eğitime, kadınlardan gençlerimize, çocuklarımızdan büyüklerimize kadar toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarına en güzel şekilde yanıt verecek hizmetlerimizi halkımızla buluşturmaya devam edeceğiz.  Modern, katılımcı, şeffaf ve yerinden yönetim ilkeleriyle, insana ve insanca yaşama hizmet etmek için hemşerilerimizle beraber, büyüyen sevdamız Yeşilyurt’u kararlı adımlarla geleceğe hazırlayacağız. Bugüne kadar vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri teker teker yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. İlçemizin bütün cadde, sokak ve mahallelerinde ki kalıcı ve kaliteli hizmetlerimizin sayısını artıracağız. Öncelikli hedefimiz; Yeşilyurt’umuzun Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 2023 vizyonuna hazır hale gelmesini sağlayacak ‘insan odaklı’ yatırımlara kavuşmasını sağlamaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği görevle temelinde değişim ve yenilik yatan yatırımlarımızla ilçemizi 2023 vizyonuna hazır hale getirmek için adaletli, sosyal ve şeffaf bir belediye anlayışı ile çalışma tempomuzu artıracağız. Tükenmeyen hizmet aşkımız ile Yeşilyurt’a çağ atlatacak önemli projelerin altına kıymetli hemşerilerimizin destekleriyle imza atacağız.”

Mahalle İdareler Seçimlerinin Türkiye’nin bölgesinde lider, dünyada söz sahibi olması adına büyük önem taşıdığını ifade eden Başkan Çınar, “Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından şahsıma tevdi edilen adaylık görevinden dolayı çok büyük bahtiyarlık duymaktayım. Öncelikli gayemiz; 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde AK Partimizin Yeşilyurt’ta rekor seviyede oy almasını sağlayacak süreci oluşturmaktır. AK Parti Genel Merkezimiz tarafından stratejisi belirlenen, AK Parti İl Başkanlığımız tarafından yürütülecek olan seçim kampanyası çerçevesinde seçimlerin, ülkemiz, kentimiz ve ilçemizin daha istikrarlı bir yapıyla büyümesi ve gelişmesi açısından ne kadar önemli olduğunu halkımıza anlatarak kıymetli hemşerilerimizden dua ve destek isteyeceğiz. Çünkü seçimler; son yıllarda istikrarlı bir yönetim mekanizmasına kavuşan Türkiye’nin bölgesinde lider, dünyada söz sahibi olması adına büyük bir öneme sahiptir. Ülkemizin gelişmesi ve büyümesi adına bugüne kadar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bağrına basan, dualarını esirgemeyen, her seçimde gönülde destek veren, kutlu davamıza sahip çıkan kıymetli hemşerilerimizin yine dua ve desteklerine büyük ihtiyaç duymaktayız. Hemşerilerimizle her zaman olduğu gibi yine el ele gönül gönüle olacağız ve seçimlerden kazananın yine Türkiye olması adına gece gündüz demeden çalışacağız. AK Parti felsefesinin temelinde yer alan ‘Durmak Yok Yola Devam’ anlayışı en büyük ilham kaynağımız olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından belirlenen ‘Tevazu, Samimiyet, Gayret ile Önce Millet Önce Memleket’ kavramı çalışmalarımıza ışık tutacaktır” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise “Mehmet Çınar kardeşimiz çok güzel projeler hazırlamış. Temennim ve inancım odur ki; bu projeler Yeşilyurt’umuza güzel bir çehre ve güzellikler kazandıracak. Bizde Mehmet Çınar ve diğer ilçelerdeki Cumhur İttifakı adaylarımızla takım şeklinde memleketimize hizmet etme yolunda emin adımlarla ileriye doğru gideceğiz” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ise Mehmet Çınar’ın Yeşilyurt’ta önemli çalışmalar yaptığını kaydederek, “Mehmet Çınar başkanımız seçildikten sonra beş yıllık dönem içerisinde yapacaklarının bir kısmını gösterdi. Gerçekten güzel projeler hazırlamış. Göreve geldikten sonra bu projelerin yanı sıra daha farklı hizmetleri de Yeşilyurt’umuza, Malatya’mıza kazandıracaktır. Yeşilyurt Belediyesi başarılı bir belediye” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar’ın yeni dönemdeki projeleri şöyle:

BELEDİYE HİZMET BİNASI VE KOMPLEKSİ

İlçemizin birkaç farklı noktasında bulunan hizmet binalarında hizmet veren Yeşilyurt Belediyesi’ne; vatandaşlarımızın daha kolay erişimi, iş ve işlemlerin daha hızlı ve koordineli yapılması ve ilçemize her yönüyle modern ve teknik alt yapısı güçlü bir hizmet binası kazandırılması amacıyla; içerisinde çarşısı, konferans salonu, müzesi, nikâh salonu ve ihtiyaca göre belirlenecek hizmet alanlarının olduğu ekolojik bir Belediye Hizmet Kompleksi kazandıracağız.

 

BEYLERDERESİ ŞEHİR PARKI ( YEŞİL ALAN, BOL OKSİJEN )

Beylerderesi’nin doğu yamacında, Baraj Göletine nazır 1 milyon 350 bin metrekarelik alan üzerine Beylerderesi Şehir Parkını inşa ediyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 200 bin metre² tamamlanan parkımız hizmete açıldığında, kişi başına düşen yeşil alan miktarımız büyük ölçüde artacağı gibi hemşerilerimizin aileleri ve arkadaşları ile birlikte gönül rahatlığıyla gezip, piknik ve spor yapabilecekleri bölgemizin en büyük şehir parkına sahip olacağız.

 

YEŞiL GIDA ET-SÜT İŞLEME TESİSLERİ

İlçemizde hayvancılığı teşvik ve vatandaşlarımızın daha taze ve sağlıklı ürünlere, daha ucuza erişebilmeleri için bir et ve süt işleme tesisi kuracağız.

 

YEŞİL GIDA SOĞUK HAVA DEPOSU

Henüz yaş olan meyveler, sebzeler veya süt ürünleri tarzındaki hızlı bozulan tarımsal ve hayvansal ürünlerin, üretiminden tüketimine kadar geçen sürede soğuk bir ortamda muhafaza edilmesi gerekmektedir. Belediye olarak kuracağımız Soğuk Hava Deposu ile başta üreticiler olmak üzere vatandaşlarımıza, ürünlerini uzun süre uygun koşullarda muhafaza etme imkânı sunacağız.

 

YEŞİL GIDA  ( ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE)

Yeşilyurt’un kırsal mahallerinde yaşayan vatandaşlarımızın kendi üretimleri olan süt ve süt ürünleri, sebze, meyve, pekmez ve salça gibi doğal ve organik gıda ürünlerini değerinde fiyata satın alıp ‘Doğal Ürünler Pazarı’mız ve belirli noktalarda açacağımız satış mağazalarında uygun fiyata tüketiciye ulaştıracağız. Böylece Yeşilyurt’un üreticisi de kazanacak, tüketicisi de… Sağlıklı beslenme de çabası.

 

YEŞİL GIDA SERACILIK ( DÖRT MEVSİM ÜRETİM)

İlimizin iklim koşulları sadece bir sezonda üretim yapmaya elverişli olduğundan,  yılda birden fazla  ürün alabilmek ve vatandaşlarımıza kaliteli ürünü ucuza sunabilmek amacıyla seracılık faaliyetlerimizi başlatacağız.

 

KARAKAYA GÖL PARK (YEŞİLE VE SUYA DOYACAKSINIZ)

Karakaya Baraj Gölü kıyısındaki doğal alanda iskele, mesire alanı, sosyal donatıların bulunduğu büyük bir park inşa edeceğiz.

 

AMBALAJ ATIĞI TOPLAMA AYIRMA TESİSİ ( TAT) SIFIR ATIK: DOĞA DOSTU BELEDİYECİLİK

Bostanbaşı Mahallesi’nde ÖZSAN Sanayi Sitesi arkasında inşa ettiğimiz Ambalaj Atığı Toplama-Ayırma Tesisi ile 14 ayrı endüstriyel maddeyi tekrar ekonomimize kazandıracağız. Atık Getirme Merkezimizin de içinde bulunduğu bu dev tesisimize bağlı Güneş Enerjisi Sundurma projemizle hem tesisimizin enerji ihtiyacı karşılanacak hem de üretilen fazla enerji satılarak belediyemize gelir sağlanacaktır.

 

KİLİT TAŞI VE BETON ELEMANLARI TESİSİ (KALİTELİ ÜRETİM VE İSTİHDAM )

Yeşilyurt Belediyesi icraat alanındaki kilit taşı ve beton elemanları ihtiyacını karşılamak amacıyla plânladığımız modern Kilit Taşı ve Beton Elemanları Tesisi ile hem kaliteli ürünleri ucuza sağlayacak hem de belirli oranda da olsa istihdama yer açacağız.

 

MEYDAN DÜZENLEMELERİ ( GELİŞEN YEŞİLYURT’UN İMZALARI)

Sıtmapınarı bölgesi başta olmak üzere Gündüzbey ve Şahnahan gibi mahallelerimizde, bölgeyi temsil eden ve Yeşilyurt’la bütünleşen Meydan Düzenlemeleri yapacağız. Böylelikle hem sosyal alanlar oluşturmuş olacağız, hem de mahallelerimize özel bir kimlik kazandıracağız.

 

SEMT PAZARLARI ( HAYDİ PAZAR OLA )

İlçemizin nüfusu yoğun olan mahallelerinin ortak kullanımına açık belli noktalarına sabit semt pazarları kurarak vatandaşlarımıza kaliteli hizmetin sunulmasını sağlayacağız. Semt Pazarlarımızın hizmete girmesiyle birlikte bu bölgelerde yaşanan trafik sıkıntısına da kalıcı olarak çözüm getirmiş olacağız.

 

GÜNDÜZBEY KATLI OTOPARK ( OTOPARK SORUNUNA SON )

Tarihî dokusu ve lezzet mekânlarıyla dört mevsim ziyaretçi çeken Gündüzbey Mahallemize Katlı Otopark inşa ederek, yaşanan trafik sıkışıklığına ve otopark problemine son vereceğiz.

 

ÇIRMIKTI KENTSEL TASARIM PROJESİ ( ÇIRMIHTIYA YENİ VİZYON )

‘Yeşilyurt Kent Tasarım Rehberi’ projesinin hayata geçmesi; Yeşilyurt’un turizm ve tarihi kent bölgelerinin canlandırılmasına önemli katkılar sunacak ve Çırmıktı bir cazibe merkezi haline gelecektir. Kanal boyunca rekreaktif gezinti alanları sağlayacak olan proje ile hemşerilerimize, açık alan aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri eşsiz güzellikte mekânlar oluşturacağız.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULAMALARIMIZ ( YÜKSEK STANDARTLAR,KALİTELİ YAŞAMLAR )

2 etapta gerçekleşecek olan Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Kentsel Dönüşümü’nün 1. etabını başladık. 1. Etap kapsamında 383 adet konut, 6 adet dükkân, 1 adet cami, 1 adet mahalle odası ve okuma odası yapılacaktır. Kentsel Dönüşüm ihtiyacı bulunan Çevreyolu’nun kuzeyinde kalan bölgelerimizde, hemşehrilerimize daha kaliteli ve güvenli yaşam alanları oluşturmak için kentsel dönüşüm uygulamalarımıza devam edeceğiz.

 

BEYLERDERESİ SAVUNMA SANAYİ VE SAVAŞ ALETLERİ AÇIK HAVA MÜZESİ ( HAVADA, KARADA, DENİZDE)

Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere, vatandaşlarımıza bağımsızlık ve milli birlik duyguları kazandırmak amacıyla Beylerderesi Şehir Parkı içerisinde kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından kullanılmış çeşitli savaş araç ve makinelerinin sergileneceği bir açık hava müzesini Yeşilyurt’umuza kazandıracağız.

 

MİLLET KIRAATHANELERİ ( YETER Kİ OKUYALIM )

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Haziran 2018 Genel Seçimleri öncesinde vaat ettiği Millet Kıraathaneleri projesinin ilk örneklerinden birini Yeşilyurt Belediyesi olarak Tevfik Temelli Caddemizde hizmet açtık.Geniş Kütüphanesi,sessiz ders çalışma alanları, güler yüzlü personeli ve verilen kaliteli hizmet ile vatandaşlarımızın yoğun ilgisini kazanan bu projemizi Yeşilyurt’un birçok noktasında tekrarlayarak bütün hemşehrilerimizin kullanımına sunacağız.

 

GEDİK KÜLTÜR EVİ ( KÜLTÜREL BELEDİYECİLİK )

Yakınca sınırlarında bulunan ve Gedik Tepesi olarak bilinen bölgemizde yer alan eski Yeşilyurt Cezaevi’ni, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortaklaşa yaptığımız projeyle Kültür Evi’ne dönüştürüyoruz. Kültür Evimizde Cezaevi Müzesi, 120 oturma kapasiteli Konferans Salonu, Millet Kıraathanesi, Yeşilyurt kültürünü yansıtan Şark Odası ve diğer alt mekânlar yer alacaktır.

 

KENT BELLEĞİ MÜZESİ ( GEÇMİŞİ UNUTMAYACAĞIZ )

Kentsel hafızayı yaşatacak objelerin ve metinlerin sergileneceği bir müze kurarak Yeşilyurt’un ve kadim Malatya kültürünün gelecek nesillere ve Yeşilyurt’u ziyâret eden tüm yerli ve yabancı turistlere aktarılmasını sağlayacağız.

 

TEKSTİL MÜZESİ ( ANILAR TAZLENECEK )

Dokumacılık, ilçemizin tarihinde önemli bir yer tutmaktadır. Yakın zamana kadar hemen hemen her evden dokuma tezgâhlarının sesleri yankılanırdı. Birçok hemşerimizin küçük tezgâhlarla başlayıp fabrikalaşmaya kadar ilerlediği bu kadim mesleğin tarihî unsurlarını sergileyip hafızaları tazelemek amacıyla Yeşilyurt markasına yakışan Tekstil Müzesi kazandıracağız.

 

ÜNİVERSİTELİLERE YÖNELİK ETKİNLİKLER ( HAYDİ GENÇLER )

İkinci üniversitenin kurulmasıyla birlikte öğrenci sayısı daha da artan kentimizde, özellikle kış döneminde üniversitelilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak üzere konser, tiyatro, sinema, okuma ve kariyer günleri gibi çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz.

 

KÜLTÜR, KİRAZ VE SPOR FESTİVALİ ( YEŞİLYURT’UN NEŞELİ GÜNLERİ )

Sosyal, kültürel ve sportif alanlarda gerçekleşen Kiraz Festivali etkinliklerini tek bir noktada toplayacağız. Belirli günlerde sürecek etkinlik ve organizasyonlarla bir taraan meşhur dalbastı kirazımızın ve kültürümüzün tanıtımını yapacağız, bir taraftan da karakucak güreşleri, konserler, çeşitli yarışma ve turnuvalar, lunaparklarla festivalimizi daha neşeli ve katılımı yüksek hâle getireceğiz.

 

DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI VE EMANET ÇARŞISI

Turgut Özal Mahallesi’nde 1790 m2 alan üzerine inşa edilen 2 bin 196 m2 kapalı alanı bulunan Doğal Ürünler Pazarı ve Emanet Çarşısı’nda, vatandaşlarımıza Yeşilyurt kırsalında üretilen doğal ve sağlıklı ürünleri ulaştıracağız. İki katlı binamızda ayrıca ekonomik durumu yerinde olmayan hemşerilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacakları Emanet Çarşısı ile sosyal yardımlaşmaya katkı sağlayacağız.

 

ŞAHİNTEPESİ SOSYAL TESİSLERİ HALKA AÇILIYOR

Kadim Çırmıktı’ya hâkim bir noktada 37 dönümlük bir alanı kapsayan, içerisinde bir adet bina ve yeşil alanları bulunan Şahin Tepesi’ni farklı bir mimari bakış ve tasarımla kıymetli bir görüntüye kavuşturup hemşerilerimizin hizmetine açacağız. Çırmıhtı’nın doğal güzelliklerine tepeden bakan bu güzel alanı sosyal tesis, çardaklar, mesire alanları, çocuk oyun alanları ve yürüyüş parkurlarıyla donatarak çok fonksiyonlu bir tesise dönüştüreceğiz.

 

KADIN KONUKEVİ ( BURADA GÜVENDE OLACAKSINIZ )

Kimsesiz, dul veya şiddete mâruz kalmış kadınlarımıza sahip çıkıp onların hayata ve topluma güvenle bakmalarını sağlamak amacıyla, barınma olanakları, psikolojik destek, çeşitli kurs ve atölyelerin de olduğu Kadın Konukevi’ni kuracağız.

 

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ ( ENGELSİZ YURT YEŞİLYURT )

Otistik, spastik, down sendromlu ve engelli çocuklarımızın zamanlarını faydalı geçirip, eğlenecekleri, talep ve isteklerine tam manasıyla karşılık verecek şekilde dizayn edilmiş, uzman görevlilerin çalışacağı donanımlı bir merkez kuracağız. ‘Engelleri kaldıran bir Yeşilyurt’ anlayışından yola çıkarak hizmete sunacağımız bu özel merkeze çocuklarını güvenle bırakabilecek olan ailelerimize gün içerisinde destek olacağız.

 

EKMEK VE UNLU MAMULLER SATIŞ NOKTALARI ( KENDİ OCAĞIMIZ )

Yaygın ekmek ve unlu mamül satış noktaları oluşturarak taze ve hijyenik ürünlere Yeşilyurtluların kolayca ve ucuza ulaşmasını sağlayacağız.

 

MAHALLE KOMİSYONLARI ( KATILIMCI YÖNETİM )

Geniş tabanlı bir koordinasyon ağı oluşturmak ve daha plânlı bir hizmet dağılımı amacıyla, her mahallemiz için ayrı ayrı olmak üzere, en az bir Meclis Üyemiz, Mahalle Muhtarımız, ilgili Belediye personeli ve katkı sunabilecek diğer katılımcıların bulunduğu Mahalle Komisyonları kuracağız. Bu komisyonlar, sorumlu oldukları mahalleyi tarayacak, eksiklikleri belirleyip Belediye’ye raporlar sunacak ve bu raporlar doğrultusunda Yeşilyurt Belediyesi iş programları hazırlayacaktır.

 

YETİM KALBİ ( ÇOCUKLARIMIZA ŞEFKAT ELİ )

Yetim ve öksüz çocuklarımıza şefkât eli uzatmak, yaşamlarını tek başına sürdürmeye gücü yetmeyen yetim ve öksüzlere kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar destek olmak adına başlatacağımız bu projemizin temel gayesi; eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve kısmen de manevi ihtiyaçlarını karşılamak ve onları aile şefkâti ile hayata hazırlamaktır.

 

ŞEHİR CAMİ ( BİRLİKTE, AYNI SAFTA )

Yeşilyurt’un merkezî bir noktasında, aynı anda 10 bin kişinin ibâdet etmesine imkân verecek büyüklükte bir şehir câmisinin yapımına öncülük edeceğiz. Külliyesi ve geniş otopark imkânıyla bir cumâ câmii özelliği de taşıyacak olan Şehir Câmii hemşerilerimizi aynı safta buluşturacak.

 

TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ ( HERŞEY MERAKLA BAŞLAR )

İnovasyon ve kodlamanın büyük önem taşıdığı ve Endüstri 4.0  geçiş sürecindeki çağımızda gençlerimizin bu alanda donatılması amacıyla Yeşil Konaklar ve Gençlik Merkezlerimizde robotik kodlama, inovasyon  ve girişimcilik atölyeleri açacağız.

 

BİLİM ATÖLYESİ VE DEPREM EĞİTİM SİMÜLASYON MERKEZİ

Çilesiz Mahallemizde inşa ettiğimiz Bilim Atölyesi ve Deprem Eğitim Simulasyon Merkezimizde öğrencilerimize teorik ve pratik deprem eğitimi vereceğiz. Bölgemizin deprem kuşağında yer alması nedeniyle bu eğitim büyük önem taşımaktadır. Kodlanabilir konuşan robot, 3 boyutlu yazıcı, elektropnömatik araçların bulunduğu Bilim Atölyesi’nde ise geleceğin dili olan kodlama eğitimini öğrencilerimize erken yaşta öğretmeyi amaçlıyoruz. Merkezimizde ayrıca yenilenebilir enerji kaynaklarının önemini vurgulamak üzere Güneş, Hidrojen, Rüzgar gibi kaynaklardan üreiğimiz enerjiyi mekanik enerjiye çevirecek eğitici mekanizmalar kuracağız.

 

OKUL ÖNCESİ OYUN PARKI

Sadece 2-6 yaş aralığındaki çocukların, tamamen güvenli ve zekâ geliştirici oyun aletleri ve oyuncaklarla oynayabileceği, kapalı ve açık oyun alanlarının olduğu Okul Öncesi Oyun Parkı yapacağız. Parkta güvenlik personeli olacak ayrıca ebeveynlerin hem çocuklarını izleyebilecekleri hem de sohbet edebilecekleri oturma ve dinlenme alanları oluşturulacaktır.

 

GÜNDÜZBEY SPOR KOMPLEKSİ

Gündüzbey’de, 30 dönüm alan üzerine, Bakanlık ve Spor Toto desteği ile daha önce ülkemizde uygulanmış ve başarılı olmuş bir modeli baz alarak Gündüzbey Spor Kompleksi’ni kuracağız. Tesis Binası, kapalı ve açık spor alanları ve spor sahaları, sosyal alanlar ve kafeteryasıyla sadece Gündüzbey’e değil bütün Yeşilyurt’a hizmet verecek.

 

YAKINCA SPOR KOMPLEKSİ

Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere her yaştan hemşehrimizin spor ihtiyaçlarını, güvenli ve kaliteli bir ortamda karşılayabilmek amacıyla, Yakınca Mahallesi’nde bulunan ve 30385 m² büyüklüğe sahip bir alana, içinde yüzme havuzu, futbol, voleybol ve basketbol sahalarının bulunduğu Yakınca Spor Kompleksi’ni yapacağız.

 

MAHALLELERiMiZE SPOR TESİSLERİ

İhtiyaç duyulan bölgelerimize vatandaşlarımızın spor ihtiyaçlarını karşılayıp kaliteli zaman geçirmelerini sağlayacak tesisler kuracağız.

PORTATİF HAVUZ

Yaz aylarında, Belediyece belirlenecek alanlara, çocuklara yüzme eğitiminin verileceği ve belirli sürelerde kalacak portatif havuzlar kuracağız.

 

ADRENALİN PARKI

İlimizde şimdiye kadar uygulanmayan Adrenalin Park projemizle 7’den 70’e bütün adrenalin tutkunlarına atış ve okçuluk poligonları, paintball, yamaç paraşütü, dağcılık-tırmanma, kampçılık, offroad yarışları, kano sporları gibi birçok alanda hizmet verecek ve doğa tutkunlarına faaliyet alanları açacağız.

 

SEYİR TERASI

İlçemizin girişinde, Beylerderesi Göleti manzaralı, ilginç mimarisiyle Yeşilyurt’a farklı bir değer katacak, gerek Yeşilyurtluların gerekse de turistlerin uğrak yeri olacak Seyir Terası projemizle, ilçemizin doğal güzelliğini bir yönüyle gözler önüne sereceğiz.

 

SEYİR MAĞARASI

Beylerderesi Barajı ve yeşil alanlara hâkim bir mevkide bulunan mağaramızı, ulaşım ve güvenlik yönündeki uygulamalar ve ziyarete imkân veren düzenlemelerle hizmete açarak hepimiz için ilginç bir deneyim sunacak Seyir Mağarası yapacağız.

 

ÇIRMIHTI BUTİK OTEL

Kültür varlıklarımızdan olan ve Belediyemize kazandırdığımız tarihî Çırmıhtı Konakları’ndan birini Butik Otel’e dönüştürüp, Yeşilyurt’u ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin, tarih kokan, nezih bir mekânda konaklamasına ortam hazırlayacağız.

 

YÖRESEL DİNLENME TESİSİ

Beylerderesi Viyadüğü’nün yakınlarında, şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlarımıza ve tüm Malatyalılara hizmet verecek bir Dinlenme Tesisi kuracağız. Burada Yeşilyurt’un tanıtımını yapacak nesne ve görsellere yer verilecek, yöresel ürün ikrâmı ve yöresel yemek servisi yapılacaktır. Tesis aynı zamanda bir akaryakıt istasyonuna sahip olacak; buradan da Belediye’ye gelir elde edilecektir.

 

LEZZET VADİSİ

Yeşilyurt sınırlarındaki restoran, lokanta, kafeterya gibi gastronomi alanında hizmet veren mekânların kalite standardını yükseltmek amacıyla hijyen, lezzet ve hizmet kalitesi gibi kriterler ışığında, belli bir kalite seviyesini yakalayan müesseselere Yeşil Flama vereceğiz. Böylece hem Yeşilyurtluların hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler ve turistlerin sağlıklı ve güzel yemek yeme imkânını artıracağız.

 

AKVARYUM

Ülkemizde şu ana kadar birkaç yerde kurulan ve ziyaretçilerinin ilgi odağı olan Akvaryum projemizle, birçoğumuzun görme imkânı bulamadığı ilginç ve güzel deniz canlılarını Yeşilyurt’a getirip meraklılarının dikkatine sunacağız. Hep birlikte hem stres atacağız hem de eğleneceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ