30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ‘Koşabiliyorken Koş” adlı Şehitleri Saygı Koşusu ve ödül törenine katıldı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ‘Koşabiliyorken Koş” adlı Şehitleri Saygı Koşusu ve ödül törenine katıldı

BAŞKAN GÜDER, ŞEHİTLERE SAYGI KOŞUSU ETKİNLİĞİNE KATILDI

BAŞKAN GÜDER, “BUGÜN BU VATANIN ÜZERİNDE YAŞIYORSAK, ŞEHİTLERİMİZİN SAYESİNDEDİR”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediyesi, Battalgazi İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Koşabiliyorken Koş” adlı Şehitleri Saygı Koşusu ve ödül törenine katıldı. Başkan Güder, “Bugün bu bayrağın altında, bu vatanın üzerinde, bağımsız bir şekilde yaşıyorsak, bu toprak uğruna can vermiş şehitlerimizin sayesindedir” dedi.

Battalgazi Belediyesi, Battalgazi İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Koşabiliyorken Koş” adlı Şehitlere Saygı Koşusu’na Battalgazi Belediyesi önünde startı verilirken, koşunun ödül töreni ise, Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Koşu öncesi konuşan Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, “Bugün şehitler anısına bir organizasyon düzenlemiş olduk. Çocuklarımıza, gençlerimize, hassaten buraya katılan herkese şehitliğin, şahadetin önemi hususunda gidip, biraz en azından araştırma yapmaları ve ne uğruna şehit olmuşlar onları öğrenmenizi rica ediyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise, şehitliğin önemine dikkat çekerek, “Şehitler bizim her şeyimiz. Bugün bu bayrağın altında, bu vatanın üzerinde, bağımsız bir şekilde yaşıyorsak, bu toprak uğruna can vermiş şehitlerimizin sayesindedir. Bu şehitlerimizi, bizlerin unutmaması, sürekli hatıralarımızda yaşaması için, onları anmak, onları dualarımıza ortak etmek zorundayız. Bugünde başta Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz, Milli Eğitim İlçe Müdürümüzün, şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatma adına, saygı koşusu adına, hepimiz burada bulunuyoruz. Rabbim şehitlerimize tekrar rahmet etsin. Ve bundan sonra şehitlerimizin olması için dua ve niyazda bulunuyoruz” diye konuştu.

Başkan Güder’in yaptığı konuşmanın ardından ‘Koşabiliyorken Koş” adlı Şehitlere Saygı Koşusu’nun startı verildi. Gerçekleştirilen koşu sonrasında ise, ödül töreni yapıldı. Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan ödül töreninde, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve protokol üyeleri, dereceye giren sporculara ödüllerini verdi. Ödül töreninde de, şehitliğin önemine vurgu yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ