17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Bu direniş kıyamete kadar unutulmayacaktır

Bu direniş kıyamete kadar unutulmayacaktır

“15 TEMMUZ DİRENİŞİN KADIN KAHRAMANLARI” YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 15 Temmuz programı büyük ilgi gördü.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Çiğdem Tozkoparan Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nce organize edilen etkinlik kapsamında ilk olarak Sanat Galerisi’nde ‘15 Temmuz Direnişin Kadın Kahramanları Fotoğraf Sergisi’ açıldı. Açılışa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, AK Parti eski Milletvekili İhsan Koca, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın eşi Fatma Zehra Çakır, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, 15 Temmuz Gazilerinden Safiye Bayat, daire başkanları, şube müdürleri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. Törende açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sergi gezildi. Daha sonra Sanat Galerisi Konferans Salonu’nda söyleşi gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören programda 15 Temmuz’un Kadın Kahramanları belegeseli gösterildi.

Bu direniş kıyamete kadar unutulmayacaktır

Programda bir selamlama konuşması yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu,“2 gün önce İstanbul’daki hain saldırıda Şehit olan 2 Polis Hemşerimizin Mevlidleri sebebiyle arzu etmesine rağmen aramıza katılamayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır adına da sizleri selamlıyorum” dedi. 15 Temmuz’da kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle çocuğuyla sokaklarda olunduğunu anımsatan Mumcu, “Gerçekten büyük bir destan yazdık. Artık dünya o destanı mutlaka okuyacaktır. Bu anlamda gururluyuz. Haçlı zihniyeti, vekalet savaşlarıyla bizi yıkmaya çalışıyor. FETÖ, PKK, YPG, DHKPC  vesair terör örgütleriyle çok haince çok alçakça terör eylemleri yapıyorlar.   Ancak hesaba katmadıkları şuydu: Bu Aziz, Necip Milletin kendi ülkesine kendi liderine 15 Temmuz’da o ruhla nasıl sahip çıktığını hepimiz gördük. 15 Temmuz’u unutmayacağız. Bu direniş kıyamete kadar unutulmayacaktır. Milyonlarca kahraman var ama sembol isimlerden biri Safiye Bayat Hanımefendi davetimize icabet ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Bu topraklar kanla sulanıyor; O yüzden veremeyiz

Kadın Kültür ve Spor Merkezi Koordinatörü Esra Altaş’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide Gazi Safiye Bayat, o gece yaşadıklarını anlattı ve şöyle konuştu:

“15 Temmuz, Allah’ın ikramı bize; biz inananlara, bizim gibi olanlara, bizim gibi yürüyenlere ilahi bir ikram gecesidir. 15 Temmuz herkes nazarında karanlık bir gece; biz nasiplenenler olarak en aydınlık, Allah’la yakınlaştığımız, tadını tekrar tekrar tatsak da doyamayacağımız bambaşka bir gece. Evet, çok büyük acılar yaşıyoruz, yaşayacağız. Çünkü biz inananlar önce Allah’ın kulu sonra Muhammed Ümmetiyiz. Biz en ağır imtihanlara tabi tutulacağız. Çünkü zalim, bu dünyada rahatı görendir. Mümin ve inanan kişi de inşaallah iyilerle birlikte Cennete gireceğiz diye ümitlendiğimiz imtihanı ağır olandır. Evet çağlar öncesinden beri bu topraklar kanla sulanıyor. O yüzden veremeyiz. Biz bu topraklarda hürüz, bu Milletle hürüz, bu bayrakla hürüz; bizi biz yapan değerler işte bunlar.”

Program sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Safiye Bayat ve 15 Temmuz’un Malatyalı Şehitlerinden Zekeriya Bitmez’in eşine çeşitli hediyeler verdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ