13.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Büyük Windows 10 güncellemesi duyuruldu

Büyük Windows 10 güncellemesi duyuruldu

Teknolojinin vazgeçilmez ismi olan Microsoft Windows 10 işletim sistemine gelecek olan yeni güncellemeyi duyurdu. İşletim sistemine Creators güncellemesiyle birlikte yeni özellikler geliyor. New York'ta gerçekleştirilen etkinlikle birlikte Windows 10 için bir sonraki güncelleme Creators duyuruldu. Bu güncellemeyle birlikte marka her alanda yenilikler kazanıyor. Tasarım konularında gelen yeniliklerle marka kullanıcılarına yeni kapılar açılıyor.

windows10

Paint'in yeni versiyonu

Windows'la özdeşleşen ve hemen hemen her sektörde kullanılabilen Paint'e bu güncellemeyle birlikte yenilik getiriliyor. 3D içerik üretiminde ve üst seviye oyun deneyimi sunan güncelleme, aynı zamanda sanal gerçeklik deneyimi de sunuyor. Paint'e de 3D yenilik getiriliyor. Yani sunulan yeni programla birlikte gerçek dünya ögelerimi 3D olarak tarayabilecek, yazdırabilecek ve diğer eserinizle de birleştirebileceksinizdir. Ayrıca yaptığınız çalışmaları Paint 3D aracılığıyla Remix 3D topluluğunda istediğiniz kişiyle paylaşabileceksiniz.

Turnuva oluşturma ve canlı yayın özelliği, dosya paylaşımı

Markanın geçen ay devreye soktuğu Xbox Play Anywhere özelliği ile birlikte kullanıcılar bir oyunu sadece bir kez satın alarak hem Xbox özelliğine hem de Windows 10'da oyun oynama imkânına kavuşuyorlar. Bu güncelleme Xbox ve Windows arasındaki bağı da güçlendiriyor. Oyunlarını için canlı yayın yapmak istediğinizde başka bir programa ihtiyacınız olmadan canlı yayın yapabileceksinizdir. Xbox Live'ın arena özelliğiyle de arkadaşlarınızla turnuvalar oluşturabilir ve oyuna arkadaşlarınızı ya da başkalarını davet edebilirsiniz. Xbox One için yüksek ses deneyimi sunan Dolby Atmos özelliği kullanılabilir hale gelecektir.

Yeni güncelleştirmeyle birlikte dosya göndermek ve paylaşmak zevkli işe dönüşüyor. Bu süreç hem daha kolay hem de daha şık oluyor. Dosyayı göndermek için yapmanız gereken tek şey kişi kartına göndermek istediğiniz dosyayı sürüklemek. MyPeople özelliğiyle birlikte diğer kullanıcılarla daha kolay iletişim kurabiliyorsunuz. MyPeople'ın Türkçesi henüz netlik kazanmamış olsa da cep telefonunuza gelen mesajları artık bilgisayarınızdan görebileceksinizdir. Ayrıca size kimin mesaj gönderdiğini, gönderilen mailleri ve Skype mesajlarınızı da görebileceksiniz, İlerleyen dönemlerde  uygulama geliştiricilerinin de programları daha uyumlu hale getirmesi ile birlikte bu özellik daha kullanışlı hale gelecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ