20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

CHP Battalgazi Merkez İlçe Yönetimi Orduzu ve Göztepe mahallelerini ziyaret etti

CHP Battalgazi Merkez İlçe Yönetimi Orduzu ve Göztepe mahallelerini ziyaret etti

Mahalle incelemelerini sürdüren CHP Battalgazi Merkez İlçe Yönetimi Orduzu ve Göztepe mahallelerini ziyaret etti. Mahalle geziler sırasında vatandaşlarla tanışıp sohbet eden CHP Yönetimi mahalle sakinlerinin dertlerini, yakınmalarını dinliyor, not alıyor tespit ediyor ve mahallenin muhtarıyla görüşüyor. Bu gezilerinin çok olumlu geçtiğini, belirten Başkan Sarıoğlu: "Bizim vatandaşımız iyi kalplidir, sıcak kanlıdır, konukseverdir. Şu parti, bu parti demiyor, sevgi, saygı gösteriyor. Tabii ki bu gidiş gelişlerimizin, bu dokunuşlarımızın kesilmemesi, zaman zaman yinelenmesi gerekir." dedi.


Önce eski belediye binasındaki Orduzu Mahallesi Muhtarlığına giden Başkan Sarıoğlu ve CHP Battalgazi Yönetimini muhtar Zeki Bakan'la görüştü. Muhtar Bakan, "CHP Heyetini burada görmekten mutluluk duyuyoruz. Gelmeleri bizi çok mutlu etmiştir. Ayaklarına sağlık. Zahmetlerine teşekkür ediyorum." dedi. 
Başkan Sarıoğlu da yaptığı konuşmada şunları söyledi: " Sağolsun, sayın muhtarımız bizi Hac'dan gelmişiz gibi karşıladı. Kendisi sporcudur, beden eğitimi öğretmenidir, boksördür. Burası belediyelikken başkanlığa aday olmuştu. Başkan olarak hizmet edemedi ama şimdi muhtar olarak hizmet ediyor. Her şey kısmetle tabii. Orduzu, onbeş bine yakın nüfusuyla Malatya'nın onuncu büyük mahallesi. Sorunları tabii ki var. En büyük sorunu imar sorunu. Malatya'nın önünün, geleceğinin kapanmaması için, düzenli büyümesi için,  yeni imar planı yapılması, imara uygun parsellerin oluşturulması gerekiyor.  Ayrıca Orduzu'nun özellikle yaz aylarında su sorunu var. Yine yolları bakımsız, kaldırımlar çok yetersiz." dedi.
Orduzu'dan sonra Göztepe Mahallesinde incelemelerde bulunan CHP Battalgazi Yönetimi burada ikinci dönemdir seçilen muhtar Bilal Yerli ile konuştu. Muhtar Bilal Yerli, "CHP Battalgazi başkanlığının, gelip sorunlarımızı gözleriyle görmeleri çok güzel. Biz dertlerimizi herkese, uçan kuşa anlatmak istiyoruz. Ki herkesçe duyula. İlgililere dilekçeler yazıyoruz. Ancak çözüm noktasında isteksiz davranılıyor.  Herkes topu birbirine atıyor." dedi.

sarioglu_battalgazi_goztepe
CHP Battalgazi başkanı Avukat Sarıoğlu ise şunları söyledi: "Göztepe Mahallesi Çevre Yolumuzun altındaki bir mahalle. Valilik binasına iki kilometre yakınlıkta. Adı gibi sorunları tepe. Çevreyolunun altındaki Taştepe, Kiltepe, Yıldıztepe mahalleleri gibi. Bir Kanalboyuna, bir Kernek Parkına, İsmetpaşa Parkına milyon liralar harcayıp hiç bir artı değer üretmeyen, tam tersine bu kadim yerleri bozan Büyükşehir Belediyesi o parları çevre yolunun altına harcasaydı buralar mamur olurdu. Üstelik o kimliksel yerler de bozulmazdı. Şu elektrik direklerine bakın bir… Leylekler yuva yapmış. Teller arap saçına dönmüş. Bu hem tehlike, hem görüntü kirliliği. Bunlar yer altına alınamaz mı? Sokak lambalarını çoğu  yanmıyormuş. Niye yanmıyor? Bu karanlık tehlike, korku demektir. Yöneticiler, AKSA'cılar 'Bir şey olmaz, eskiden elektrik mi vardı?' mı diyorlar? Sokaklarda bir tek kaldırım yok. Ana caddede var ama her yer yıkık, sökük. Yolların asfaltı yama üstüne yama yapıla yapılmaktan yama tutmaz hale gelmiş. Bunlar kazınıp, alt yapı halledilip güzel bir asfalt dökülemez mi? Cadde üzerinde bir dönüm kadar bir boşluk var. Burası Tandoğan ve Göztepe mahallelerine ait. Burası rezil halde duruyor. Güzel bir park yapılamaz mı? Muhtarımız diyoe ki; Büyükşehir'e dilekçe yazıyoruz, Battalgazi'ye gidin diyor, Battalgazi'ye yazıyoruz, Büyükşehir'in işi diyor. Şaştık kaldık.' Buncağız yeri yeşillendiremeyen ilgilileri burada kınıyorum gerçekten." 
Sarıoğlu sözlerini şöyle bitirdi:"Bu mahalle de üç kapının ikisinin yardıma muhtaç olduğu söyleniyor. Bu zaten gözle görülüyor. Bu insanların yüzleri küçük yatırımlarla güldürülebilir. İçlerinde taşıdıkları sıkıntıların bir bölümü giderilebilir. Bir nebze olsun rahatlatılabilir. Buralar da yaşanılabilir duruma getirilebilir. O zaman çekicilik kazanır. Mahalle canlanır, bakkalı, kasabı kazanır, evi, arsası değerlenir. Özel sektör yatırıma yönelir. Yumruk gibi sıkışmış Malatya merkez da böylece açılır, ferahlar; trafik rahatlar, kiralar düşer, fiyatlar düşer. Ama bunlar yapılmaz… Bunların yapılması için, ufuk olacak, insan aşkı olacak, Hak aşkı olacak, ülkü, ideal olacak!" dedi.
En derin saygılarımla sunarım. 17.11.16

Av. Selahattin Sarıoğlu
CHP Battalgazi Başkanı

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ