fbpx
05.03.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-5

Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-5

Ülke genelinde geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliği için “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-5” gerçekleştirildi

Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde 23 Ekim günü 09.00/14.00 saatleri arasında ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-5” gerçekleştirildi.

Uygulama sırasında, parklar, internet ve oyun salonları ile güvenlik açısından tehlike oluşturan metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, bahis oynatılan işletmeler, kahvehaneler ve okul servis araçları ile şoförlerine yönelik denetimler yapıldı.

81 il genelinde eş zamanlı olarak yapılan uygulamaya asayiş, çocuk, narkotik, kom, Tem, trafik denetleme şubeleri ile ilçe emniyet müdürlüğü birimlerinden karma oluşturulan 12.055 personelin yer aldığı 3.816 ekip katıldı. Güvenlik yönünden riskli görülen yerlerde özel harekat birimlerinden personel de uygulamalara destek verdi.

Uygulama sonucunda;

  • 43.938 şahıs kontrol edildi, 92 aranan şahıs yakalanırken, 169 şahsa ise adli/idari işlem uygulandı.
  • 5.720 servis aracı denetlenmiş olup 255’ine cezai işlem uygulandı.
  • 9.551 işyeri denetlenmiş olup, 130’u hakkında idari işlem yapıldı.
  • 3 adet tabanca, 5 adet av tüfeği, 59 adet fişek, 3 adet kesici/delici alet, 4 kuru sıkı tabanca, 1 gr eroin, 14 gr esrar, 79 gr ve 20 adet sentetik uyuşturucu, 2.621 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Emniyet Teşkilatımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı etkilenebileceği her türlü zararlı faktörden uzak tutmak ve onların güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürebilmelerini sağlamak için var gücüyle çalışmayı sürdürecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

​​

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ