25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Emniyet Teşkilatından Vali Baruş’a 176. Kuruluş Yılı Ziyareti

Emniyet Teşkilatından Vali Baruş’a 176. Kuruluş Yılı Ziyareti

Emniyet Teşkilatından Vali Baruş’a 176. Kuruluş Yılı Ziyareti

Emniyet Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri, Vali Aydın Baruş’u ziyaret ile başladı.

Vali Aydın Baruş, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Kabullerinden dolayı Vali Baruş’a teşekkür eden İl Emniyet Müdürü Dağdeviren, Polis Teşkilatının 24 saat esasına göre vatanın ve milletin hizmetinde olduğunu, bu görev bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek, pandemi koşulları çerçevesinde hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında da bilgiler verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Vali Aydın Baruş, “Polis Haftanızı canı gönülden tebrik ediyorum. 10 Nisan Emniyet Teşkilatımızın Kuruluşunun 176. yıldönümü. Bu yılda pandemi koşulları içerisinde el verdiğince kutlamaya çalışıyoruz. Bu kadar köklü bir teşkilatınmensupları olarak sizleri bugüne kadar Malatya için, Ülkemiz için vermiş olduğunuz emeklerden dolayı bir kez daha tebrik ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Böyle köklü bir teşkilatta görev yapmanın onurunu ve gururunu her zaman taşıdığınıza yürekten inanıyorum. Bütün şubeleri ile emniyet teşkilatımızın Malatya’mızın huzuru, güvenliği, devletimizin bölünmezliği, ülkemizin bütünlüğü için gece gündüz demeden yirmi dörtsaat mesai sarf ettiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Vatandaşımızla her zaman iç içe, Malatya’mızın 24 saat huzurunun temini noktasında yapmış olduğunuz vazifeler bizim için çok büyük değer taşıyor. Vatandaşlarımız da bunu takdir ediyor. Sahada gördükleri zaman, sizleri görev başında büyük bir disiplin içerisinde görev yaparken müşahede ettikleri zaman sizlerle de gurur duyuyorlar. Bu vesileyle de görev başında olsun, terörle mücadelede olsun hayatını kaybeden şehit kardeşlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum, ailelerine başsağlığı diliyorum, milletimize başsağlığı diliyorum. Burada trafikten özel harekâta,çevik kuvvetten asayişe bütün birimlerimizle birlikte vatandaşlarımızın rahat ve huzur içerisinde yaşaması için hep birlikte çalışıyoruz. Bu çalışma anlayışı ile sizlerle birlikte Malatya’nın huzurunu daima korumaya devam edeceğiz.Bu vazifeyi yaparken her zaman milletimizin huzurunun, milletimizin refahının ön planda olması gerekiyor. Diğer taraftan özellikle salgın koşulları içerisinde bütün birimlerimiz yine vatandaşlarımızla birlikte salgınla mücadelede çok önemli görevler yapıyor.Gerek denetim görevleri olsun, gerekse vatandaşlarımızın duyarlılığının artırılması noktasında olsun, uyarı noktasında olsun arkadaşlarımız hep birlikte el ele çalışıyorlar. Bir kez daha sizlere bu çalışma anlayışından dolayı müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Allah işlerinde kolaylık versin, Allah kazadan beladan muhafaza etsin.Bundan sonraki çalışma hayatınızda da sizlerin nezdinde tüm polis teşkilatımızın, Malatya’daki polislerimizin çalışmalarında üstün başarılar temenni ediyorum” dedi.

Ziyarette İl Emniyet Müdürü Dağdeviren’e, Müdür Yardımcısı Murat Deniz, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Hüseyin Gözükara ve Emniyet Müdürlüğü personeli eşlik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ