13.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

“Exhibit in Turkey” projesi ile Türkiye fuarları dünya çapında tanıtılacak

“Exhibit in Turkey” projesi ile Türkiye fuarları dünya çapında tanıtılacak
ürkiye’de düzenlenen fuarlar ve fuar merkezleri, TOBB Türkiye Fuarcılık Sektör Meclisi ve Ekonomi Bakanlığı işbirliğinde “Exhibit in Turkey” projesi ile tüm dünyaya tanıtılacak.​

TOBB Türkiye Fuarcılık Meclis Başkanı Cihat Alagöz’ün başkanlığında,​ TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Ekonomi Bakanlığı bürokratlarının katılımıyla gerçekleştirilen Meclis Toplantısında, TOBB Türkiye Fuarcılık Sektör Meclisi tarafından geliştirilen “Exhibit in Turkey” projesine ilişkin Ekonomi Bakanlığı ile müşterek çalışma yürütülmesi konusunda mutabakata varıldı.

 

Proje ile Türkiye’de düzenlenen fuarların ve fuar merkezlerinin “Türkiye Fuarları” markası altında dünya ölçeğinde tanıtılarak daha fazla sayıda yabancı fuar katılımcısı ve ziyaretçinin Türkiye’ye gelmesi amaçlanıyor.

 

“Exhibit In Turkey” ana sloganı altında yürütülecek proje kapsamında, Türkiye’de düzenlenen fuarlara ilişkin tüm detaylı bilgiler ve fuar istatistikleri, fuar merkezlerinin teknik bilgileri ve görselleri ile zenginleştirilerek, oluşturulacak internet portalında sistematik olarak toplanacak. Portalda yer alan bilgiler ve sektöre ilişkin veriler, sosyal medya kanalları üzerinden de dünya kamuoyu ile paylaşılacak.

 

Projeye ilişkin çalışmalar, Türk ekonomisine ve üretimine dikkat çekmeyi hedefleyen “Discover the Potential” kampanyası ve yabancı yatırımcı çekmeyi amaçlayan “Invest in Turkey” gibi kampanyalarla da eşlenik bir biçimde yürütülerek, Türkiye fuarlarına ilişkin dünya çapında farkındalık oluşturulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ