30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

FETÖ/PDY Üyesi Yüzbaşı Ö. A Savunmasında “Gerekirse alkol alın, diyorlardı”

FETÖ/PDY Üyesi Yüzbaşı Ö. A Savunmasında “Gerekirse alkol alın, diyorlardı”

Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan  eski yüzbaşı Ö. A., savunmasında ortaokul üçüncü sınıftan beri FETÖ/PDY yapısı içerisinde olduğunu belirterek,  örgütün kendisini sınavlara hazırladığını ve 1994’te İzmir Maltepe Askeri Lisesini kazandığını, Kara Harp Okulundan mezun olana kadar  kendisi ile çeşitli kod isimler kullanan örgüt üyelerinin ilgilendiğini söyledi.

-“Örgüt abisi Malatya’ya gelip, beni Malatya abisi ile tanıştırdı”

Eski Yüzbaşı Ö.A., “2012 yılında tayinim Malatya’ya çıktı. Halil kod isimli örgüt abisi Malatya’ya gelerek beni yine örgüt abisi Tarık kod isimli şahıs ile tanıştırdı.  Tarık’ kod adlı şahıs kendi evinde bana ayda bir randevulaşmak suretiyle FETÖ sohbeti veriyordu. Sohbetlerle ilgili randevulaşmayı da ankesörlü telefon vasıtasıyla yapıyorduk. Arandığım ankesörlü telefondan aranan 2 subay kara havacı pilottur. Bende kara havacı pilottum. Ben kara havacı pilotluktan tankçı sınıfına geçtim. ” ifadelerini kaydetti.

-“Örgüt içi evlilik yapmadığım için uyardılar”

Eski yüzbaşı Ö.A., “Örgüt içi evlilik yapmadığım için ikaz edildim. Benim kız arkadaşım vardı, onunla evlendim. Hatta kız arkadaşımdan ayrılmam hususunda o dönem benimle ilgilenen ‘Fuat’ kod adlı şahıs benden talepte bulundu. Kabul etmedim. Ben kara pilotluktan elendiğimi örgüt içi evlilik yapmadığımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü beni branşımdan eleyen kişi ilk kararnamede ihraç edilmiştir. “ şeklinde bilgi verdi.

-“Gerekirse alkol alın, diyorlardı”

Ö.A., örgüt toplantılarında FETÖ kitaplarından ders yaptırıldığını da belirterek, “Toplantılarda benden birliğimle ilgili sıkıntı olup olmadığı sorulurdu. Yapılan görüşmelerde kendimizi gizli tutmamız, namazı ima yoluyla kılmamız, gerekirse alkol alınması şeklinde tavsiyelerde bulunuyorlardı. Ben 2013’ten itibaren örgüt ile ilişkimi kestim. 2013 Mart, Nisan ve Eylül ayında telefonuma gelen hiçbir ankesör aramasına cevap vermedim. Çünkü arayan kişinin onlar olabileceğini biliyordum.” dedi.

Mahkeme heyeti, gözaltına alındıktan sonra etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı olan eski yüzbaşı Ö.A., hakkında 1 yıl  6 ay 22 gün hapis cezası vererek, hüküm ile birlikte cezayı erteledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ