fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

GE ilk ‘akıllı fabrika’ yatırımını Türkiye’de yapıyor – Webrazzi

GE ilk ‘akıllı fabrika’ yatırımını Türkiye’de yapıyor – Webrazzi

Dijital endüstri liderlerinden General Electric (GE), GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy’un da katılımıyla düzenlediği toplantıda Gebze’deki güç transformatörü fabrikasını akıllı fabrikaya dönüştüreceğini açıkladı.

GE, yerel inovasyonun güçlendirilmesi adına daha önce ülkemizde inovasyon merkezini açmıştı. Bugün açıklanan yatırımla GE, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye bölgesinin en gelişmiş kapasite ve teknolojiye sahip test laboratuarını ve akıllı fabrika dönüşümünü Gebze’deki güç transformatörleri fabrikasında faaliyete geçirmiş olacak.

Akıllı Fabrika

Dünyadaki 10 adet benzeri fabrikası arasından ilk dönüşüm için Gebze’deki fabrikasını seçen GE, tesisteki tüm üretimini dijitalleştirecek. ‘Akıllı Fabrika’nın, bilgisayarların birbiriyle konuşabileceği ve endüstriyel internet ile gerçek zamanlı bilgilerin paylaşılabileceği üretim konseptinin bölgedeki ilk uygulaması olacağını belirtiyor. Akıllı Fabrika’da optimum üretim sağlamak için tasarım, üretim, tedarik zinciri ve servis ağları da birbiriyle sürekli bağlı olacak.

GE güç transformatörleri fabrikasının akıllı fabrikaya dönüşmesiyle birlikte üretim sürelerinde yüzde 25, stok seviyeleri ve maliyetlerinde yüzde 20 oranında azalma, üretim verimliliğinde yüzde 3 ve tam zamanında teslimatta yüzde 5 oranında artış sağlanması planlanıyor. Verimlilik artışının devam eden yıllarda yüzde 30’lara varması bekleniyor.

Bu arada belirtelim, ‘akıllı’ hale gelecek olan GE güç transformatörleri fabrikasının 2020 yılına kadar 1 milyar dolar ihracat katkısı yapması hedefleniyor.

GENERAL ELECTRİC’İN KATKILARIYLA TÜRKİYE’DEKİ VE DÜNYADAKİ DİJİTAL DÖNÜŞÜM BURADA

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/09/29/ge-bolgedeki-ilk-akilli-fabrika-yatirimini-turkiyede-yapiyor/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ