fbpx
23.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Gear VR artık Note 7 ile çalışmayacak!

Gear VR artık Note 7 ile çalışmayacak!

Oculus, sessiz sedasız Gear VR‘ın mobil uygulamasını güncelledi ve sanal gerçeklik gözlüğünün Note 7 ile olan bağlantısını kesti. Önce Reddit‘te ortaya çıkan güncelleme haberi, bir süre sonra onaylandı.

Galaxy Note 7 satışları durduruldu! Gear VR, Galaxy Note 7 ile çalışmayacak

Gear VR’ın üreticisi olan Oculus, yaptığı açıklama ile bundan böyle Galaxy Note 7 desteği vermeyeceğini duyurdu. Telefonun bataryasında yaşanan bir sıkıntıdan dolayı sürekli olarak patlama ve yangın haberlerinin gelmesi, hatta bu olayların güvenli Galaxy Note 7 ile de devam etmesi, cihazın VR özelliklerini sıkıntılı hale getirdi. Zaten telefonun durumu göz önüne alındığında VR ile kullanmak pek de sağlıklı bir yöntem gibi görünmüyor.

Oculus ve Samsung‘un ortaklığıyla geliştirilen ve Samsung akıllı telefonlara özel bir cihaz olan Gear VR, diğer Samsung uyumlu cihazlara destek vermeye devam edecek. Eğer Galaxy Note 7 ile Gear VR kullanmak isterseniz şöyle bir uyarı mesajı alıyorsunuz.

“Müşterilerin güvenliği Oculus’un en büyük önceliğidir. Oculus platformunda yer alan tüm Note 7 cihazların desteği kesilmiştir. Süresiz olarak, Note 7 uyumluluğu kaldırılmıştır. Lütfen daha fazla bilgi için Samsung ile direkt olarak bağlantıya geçiniz.”

:: Oculus’un Galaxy Note 7 desteğini çekmesi ile ilgili olarak ne düşüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/gear-vr-artik-note-7-ile-calismayacak-75966

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar pelin dedi ki:

    Teşekkürler

BİR YORUM YAZ