19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Genç, Bilgili, Dinamik ve Çalışkan @mehmetcinar44

Genç, Bilgili, Dinamik ve Çalışkan @mehmetcinar44
Mart 2019 Yerel Seçimleri yaklaşırken Belediye başkan aday adayları da ortaya çıkmaya başlıyor. Elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce ilimizdeki Belediye başkanlarını belediyecilik konusunda değerlendirmeye tabii tutacağız.
Mehmet Çınar, bilindiği üzere Mayıs 2018’de H. Uğur Polat’ın Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine atanması üzerine Yeşilyurt Belediye Başkanı olarak atandı.  Başkan Çınar, bu göreve atanmadan önce Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.
Başkan Çınar, Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 2004 yılında Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. İnönü Üniversitesinde doktora çalışmalarına devam etmektedir. 2006 yılında Genç MÜSİAD Kurucu Başkanlık görevinde bulundu. 2009 yılında Malatya Belediyesi Meclis üyeliğine seçildi. Malatya Belediyesi Daimi Encümen ve İmar Komisyonu üyeliği yaptı. 2009-2014 Türkiye Belediyeler Birliği Meclis üyeliği yaptı. 2014 Yerel Seçimleri’nde Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Çınar, Belediye Başkanlığı görevine getirilene kadar Başkan yardımcılığı görevini yürütmüştü.
Bu bilgileri paylaşmaktaki amacımız, Başkan Çınarın deneyim ve Liyakatini gözler önüne sermekti.
Başkan Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Başkanlığı görevini yaklaşık altı aydır yürütmektedir. Görevinin gerektirdiği bilgi birikimine, yeteneğe ve deneyime sahip olan Çınar’ın halkla iç içe olduğunu gözlemleyebilirsiniz. 
Başkan Çınar, Belediyede bulunan birim ve kurum yöneticileri aracılığı ile yapılması gereken işlerin takibinin hızlı ve doğru çalıştırılmasını sağlamaktadır. Belediyecilikte esas olan her işi bire bir kendinin takip etmek değil, Belediyenin yöneticileri ile işlerliğini sağlayarak halkın hizmetlere ulaşımını sağlamaktır.
Yeşilyurt Belediyesinin kolay ve rahat ulaşılabilen bir belediye hüviyetine sahip olduğunu sizlerde tecrübe edebilirsiniz. Yeşilyurt Belediyesi, Halkla gerek yüz yüze gerekse de 444 8910 nolu Yeşil Masa Telefonundan ve 532 100 89 10 nolu Whatsapp hattı, Sosyal Medya Hesapları ( facebook, twitter, instagram), ‘Çek-Gönder’ ve resmi internet sitesi üzerinden bir araya getirilip, taleplere hızlı ve kolay çözümler üretiliyor.
Yeşilyurt Belediyesinin İnternet Sitesindeki Otomasyon sayesinde e-belediye üzerinden sicil bilgilerini sorgulama, online borç sorgulama/online ödeme, tahakkuk ve tahsilat sorgulama/makbuz dökümü, arsa m² fiyatları /inşaat maliyetleri/aşınma oranları, çevre ve temizlik vergisi bedelleri, evrak takibi/elektronik imzalı evrak doğrulama, online imar ruhsat başvuruları, imar ruhsat başvuruları online sorgulama ve takibi ile meslek edindirme kursları online başvurularını kolay bir şekilde yapabilmektedir. E-belediye üzerinden borçlarınızı rahatlıkla öğrenip, ödemelerini güvenli ortamlarda kredi kartıyla yapma şansına da sahip oluyorsunuz.
Yeşilyurt Belediyesinin internet sitesi aracılığıyla şeffaf Belediyecilik nasıl olur? Test edebilirsiniz. Belediye sitesindeki Duyurular Başlığına tıkladığınızda, Meclis Kararları, İhale ilanları ve Askıya Çıkan İmar Planlarını görebilirsiniz.
Kent Bilgi Sistemi (KBS) Belediyecilik alanında teknolojinin kullanım alanlarını hizmetinize sunmaya devam ediyor. Afet Toplanma Merkezlerini, Sahibi olduğunuz bir arsanın yerini, Sokak görünümünü, Adres No Sorgulamayı harita üzerinde görebilirsiniz. Yeşilyurt Belediyesi tarafından İlçe Merkezinin çeşitli noktalarına yerleştirilen kameralar sayesinde ilçenin Park ve Kavşaklarını canlı olarak seyredebilirsiniz. 
Belediye Başkanın görevinin, Belediye Birimlerinin işlerliğini artırması için yöneticileri aracılığıyla yapması gerektiğini belirtmiştik. Yukarıda sizlere sunduğumuz bilgiler ışığında diyebiliriz ki, altı aylık süre içinde dahi Başkan Çınar Belediye başkanlığını hakkıyla yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir.
Haber : Hasan YAĞMUR / Malatya Gerçek Haber

MGH – Özel Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ