20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Girişimcilere ücretsiz ofis imkanı sağlamak mümkün mü? – Webrazzi

Girişimcilere ücretsiz ofis imkanı sağlamak mümkün mü? – Webrazzi

Hızlandırma programları, kuluçka merkezleri veya ortak çalışma alanları girişimcilere ofis imkanı sunan seçenekler arasında sayılabilir. Lakin bu ofis imkanlarına kavuşmak için belli bir hisseyi veya ücreti gözden çıkarmak gerektiği de malum. Küresel CRM devi Salesforce ise girişimcilere tamamen bedelsiz bir ofis ortamı sağlamanın ilk örneğini sergiliyor.

San Francisco’nun en büyük teknoloji işvereni olan Salesforce‘un kurduğu Saleceforce Incubator, girişimcilerin ücretsiz ve hisse paylaşımı yapmadan çalışabilecekleri bir ofis imkanı sunuyor.

Bu merkez şu anda 14 girişime ev sahipliği yapıyor ve girişimlere 5 ay boyunca ev sahipliği yapıyor. İçeri girebilmenin tek kriteriyse Salesforce uygulama geliştirme platformu üzerinde bulut tabanlı bir yazılım geliştirmek.

San Francisco’un SoMa semtinde yer alan ofis Salesforce’un bu hizmeti, Haziran ayında duyurduğu 50 milyon dolarlık fon ile beraber bu adımı atacağını da haber vermişti. NewYork Borsasına CRM sembolüyle kota olan şirketin halkla ilişkiler gibi ‘Girişimle İlişkiler’ diye bir birimi de bulunuyor ve bu pozisyonun liderliğini Ludo Ulrich yürütüyor.

Salesforce Incubator gibi örneklerin ABD’de çeşitli girişimler tarafından açılabileceğini düşünebiliriz. Türkiye’de bu tarz bir işi kimin yapabileceğini düşündüğümüzde ise yanıt bulmak pek kolay gözükmüyor…

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/09/29/girisimcilere-ucretsiz-ofis-imkani-saglamak-mumkun-mu/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ