20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Google Magic neydi ve nereye kayboldu?

Google Magic neydi ve nereye kayboldu?

Dün tanıtılan Google Pixel modelleriyle resmi olarak Nexus ismine veda ederken, aslında telefonla ilgili daha önce yaşanan ilginç bir anektod da var.

Google Pixel tanıtıldı Google Magic ismi hiç geçmedi

Henüz birkaç gün önce Amerikan telekomünikasyon devlerinden Verizon, resmi sayfasında yanlışlıkla Pixel modellerini listelemişti ve Google Magic özelliğini de telefonun ana özelliklerinden birisi olarak göstermişti. Diğer yandan, dün Google Pixel resmen ortaya çıktı fakat Google tarafından Google Magic‘e dair tek kelime bile edilmedi.

Verizon da aynı zamanda Google Magic ismini kendi sitesinden kaldırırken, hâliyle ortada bolca soru işareti kaldı: Google Magic‘i iptal etmeye mi karar verdi? Yoksa henüz hazır değil miydi?

Diğer yandan Google Magic’in aslında Magic Leap AR Tech ile bağlantılı olduğu da iddia ediliyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisi olan Magic Leap’i üreten firmanın ilk yatırımcılarından birisi de Google olmuştu.

Magic Leap, çalışmalarını sır gibi saklarken, Haziran ayında bir AR başlığı patentini kaydettirmişti. Yine de ortadaki tek bağlantı ‘Magic’ isminden ibaret.

İhtimallerden birisi de Google Assistant oldu çünkü bu yeni yapay zeka teknolojisi ilk defa Google Pixel ile tanıtıldı ve belki de Google, Magic isminden bahsedip Assistant’a geçmeye karar verdi.

Sonuç olarak, birkaç gün önce ortaya çıkan ve herkesi meraklandıran fakat aniden ortadan kalkan Google Magic, firmadan resmi açıklama gelene kadar sır olarak kalmaya devam edecek. Biz de o sırada teorilerimizi üretebiliriz.

:: Sizce Google Magic’e ne oldu ve ne olacak?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/google-magic-neydi-ve-nereye-kayboldu-75825

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar kemal dedi ki:

    Malatya dışındayım haberlerinizi takip ediyorum

BİR YORUM YAZ