19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

HP neden Windows 10’u tercih ediyor?

HP neden Windows 10’u tercih ediyor?

HP veya bilgisayar tarafında tanınan ismiyle Hewlett Packard, akıllı telefon pazarında diğer firmalara kıyasla aktif bir çalışma göstermiyor. Ancak, son dönemde duyurduğu Elite X3 gibi modelleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmaya başladı.

HP, Elite x3 ile Çok İddialı!

Akıllı telefon pazarında tekrar aktif olmak isteyen HP’nin uzun süredir beklenen Elite x3 modeli…

Android işletim sisteminin Windows 10 Mobile karşısında lider konumda olması HP’nin tercihlerini değiştirmiyor ve firma akıllı telefonlarında Windows 10 Mobile’ı kullanmaya devam ediyor. Kullanıcılardan bu konuda gelen yoğun soruların ardından, HP’den bir açıklama geldi.

Güvenlik ve kurumsallık tarafında avantajlı!

İşletim sisteminin popülerliğinin, güvenlik tarafında yaşanacak olan sıkıntıları beraberinde getirdiğini ifade eden HP yetkilileri, Windows 10 Mobile’ın Android işletim sistemine kıyasla kötü niyetli kişilerin hedefinde olmadığını belirtiyorlar.

Ayrıca, yetkililerin Windows 10’u avantajlı buldukları diğer bir nokta ise akıllı telefonun, Continuum gibi teknolojiler sayesinde bir iş istasyonuna dönüşebilmesi. 

HP yetkilileri Windows 10 Mobile’ı tercih ediyor ve avantajlı konumda görüyor olsalar da, Android ve iOS’un üst düzey bir konumda olduğu yayınlanan raporlar ile defalarca kez kanıtlandı. Yani oldukça güvenli bir işletim sistemi sunmak, kullanıcıları etkilemek için yeterli bir kriter değil.

:: Sizce Windows 10 Mobile, akıllı telefonlar için yeterli bir deneyim sunuyor mu?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK :

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ