17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

HP’nin ince istemci çözümleri, bulut tabanlı iş yüklerine dönüşüme güç veriyor

HP’nin ince istemci çözümleri, bulut tabanlı iş yüklerine dönüşüme güç veriyor

HP Inc., üçlü ince istemci çözümlerini duyurdu. Bu güçlü çözümler kurumların bilişim iş yüklerini buluta taşıma süreçlerini geliştirecek. HP t630 Thin Client, ThinPro 6 işletim sistemi ve VMware Blast Extremeiçin sektörün ilk ultra ince istemci desteğinin birlikteliği, son kullanıcılarının buluttaki zengin içerikleri işletmeye ihtiyaç duyduğu veri yoğunluğuna sahip işletmeler için güçlü ve güvenli sanal çözümler sunuyor.   

Şirketler işlem ihtiyaçları için bulut tabanlı uygulamalara her geçen gün daha fazla yönelirken HP bu talepleri güçlü, esnek ve ince istemci platformları ile karşılıyor. Bu çözümler sayesinde HP, ince istemci ürünlerinin performansını artırıyor ve destekledikleri yazılım sayısını genişletiyor.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan HP Türkiye Katma Değerli Ürünler Kategori Müdürü Aylin Atay, “Potansiyel maliyet tasarrufları ve BT üzerindeki yükü azaltması nedeniyle şirketler, iş yüklerini daha fazla buluta taşıyor. Başarılı bir bulut kurulumu, özellikle veri kullanımının yoğun olduğu durumlarda, son kullanıcının zengin içeriklere erişimini ve bu içerikler ile etkileşim kurabilmesini mümkün kılan güçlü araçlar sunuyor. HP’nin donanım,  işletim sistemi ve protokol seviyesindeki yeni bulut tabanlı ‘güçlü oyuncuları’, bulutta yer alan kaynaklara hızlı, sorunsuz ve güvenli bir erişim imkânı sağlıyor.” dedi.

Bulut tabanlı kolay kurulumlar

Güçlü ve yüksek seviyede konfigüre edilebilir HP t630 Thin Client, mevcut bulut tabanlı kurulumları kolaylaştırıyor ve gelecekte ortaya çıkabilecek sanallaştırma ihtiyaçları için bir yol çizerek müşterileri ek yatırımlardan koruyor. Bilgi işçilerinin masaüstü PC’lerinin yerini alacak şekilde tasarlanan HP t630, AMD’nin özel olarak optimize edilmiş x86 dört çekirdekli çip üzeri sisteminden ve zengin medya deneyimleri için iki ultra çözünürlüklü (UHD) 4K ekran destekleyen entegre AMD Radeon  ekran kartlarından güç alıyor.

Teknoloji yatırımlarını da güvenceye alan HP t630, uygun çevresel aygıtlar için birçok portun yanı sıra DDR4 sistem belleği ve opsiyonel olarak 128GB’ye varan lokal çift flaş bellek sunuyor. Müşteriler dilerlerse kablolu RJ-45 bağlantı veya opsiyonel Wi-Fi/Bluetooth adaptörü ile kablosuz bağlantıya sahip olabiliyor. Diğer seçenekler arasında, güvenli fiber optik ağlara bağlanmayı sağlayan bir Fiber Optik adaptör veya küçük alanlarda performansı optimize eden harici bir Wi-Fi anten sistemi de yer alıyor.

Performans ve verimlilikte artış

64-bit Linux tabanlı işletim sistemi HP ThinPro 6 ise 32-bit sistemlere kıyasla yüzde 30’a varan performans artışı sunuyor. Tüm HP Thin Clients’ların yoğun bulut tabanlı ortamları için geliştirilen ThinPro 6 güçlü, esnek ve özelleştirilebilir bir çözüm olup BT’nin bakım yükünü azaltırken aynı zamanda güvenlik ve verimliliği artırıyor.

Yeni işletim sistemi kolay bir şekilde yapılan BIOS güncellemesi özelliği ile lokal ve uzaktan güncelleştirmeleri basitleştiriyor. Yeni sertifika yönetimi ise artık HP ThinPro içerisinde lokal olarak yer alan sertifikaların eklenmesini, ayarlanmasını ve yönetimini basitleştiriyor.

Güçlü bulut içeriklerine erişim

H.264 veya MPEG-4 Advanced Video Coding (AVC) standartlarını kullanan görüntü protokolü VMware Blast desteği, mobil ve masaüstlerinde ince istemci performansını ve son kullanıcı deneyimlerini daha da iyileştiriyor. VMware Blast ayrıca kullanıcıların daha zengin multimedya içerikler üretebilmesi için HP True Graphics yazılımı ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

VMware’in Bulut Uygulamaları ve Masaüstü için Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Pat Lee konuyla ilgili açıklamasında, “HP’nin masaüstü Smart Zero Clients ürünlerinde Blast protokolüne desteğinden heyecan duyuyoruz. Sanal masaüstü ve bulut işletim inovasyonlarımıza devam ediyoruz. HP True Graphics, HP Device Manager ve HP Velocity gibi birleşik iletişim ve yazılım çözümlerine verdikleri destek ile HP ve VMware, pazarda fark yaratıyor.” dedi.

Fiyat ve Bulunabilirlik

HP t630 Thin Client, ThinPro 6 ve VMware Blast’ın Eylül ayında satışa sunulması planlanıyor. HP t630’un tahmin edilen başlangıç fiyatı 430 euro.

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/hpnin-ince-istemci-cozumleri-bulut-tabanli-is-yuklerine-donusume-guc-veriyor-37601.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ