20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Instagram’da reklam veren sayısı 500 bin, işletme profili sayısı 1,5 milyona ulaştı – Webrazzi

Instagram’da reklam veren sayısı 500 bin, işletme profili sayısı 1,5 milyona ulaştı – Webrazzi

Sosyal ağ reklamcılığında en güçlü uygulamalardan biri olan Instagram, reklam veren ve işletmeler profilleri hakkında güncel rakamlar paylaştı.

Geçtiğimiz Şubat ayında 200 bin reklam verene ulaştığını paylaşan Instagram, güncel rakamlara göre 500 bin reklam verene hizmet veriyor. Yani altı ay gibi bir süre içinde reklam veren sayısını 2,5 katına çıkarmayı başarmış. Eylül 2015’te reklam yayınlamaya başlayan Instagram, bugüne dek 1 milyar kullanıcıyı tetiklemeyi başarmış.

Instagram’dan satış yapmanın yasal olup olmadığı tartışma konusuyken, Instagram reklamları çevrimdışı satışlara da yüzde 2 oranında olumlu etki yapmış.

1,5 milyon işletme profili

Hatırlarsanız Instagram, Ağustos’ta işletmelere özel profil sayfalarını ve analitik araçlarını devreye almıştı. Açıklanan yeni rakamlarda işletme profillerinin sayısının 1,5 milyonu geçtiği paylaşılıyor ki bu profillerin potansiyel birer reklam veren olduğunu düşünmek yanlış olmaz.

Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınan Instagram, satın alındığında gelir kazanmıyordu ve satın alındıktan sonra da uzun süre zarar eden bir şirket oldu. Ancak geçtiğimiz Eylül ayı itibarıyla reklamsız Instagram döneminin sonuna geldik ve artık Facebook’un ‘reklam hasadına’ başladığını söyleyebiliriz.

Kaçıranlar için hatırlatmak gerekirse Instagram, son dönemde yakınlaştırma özelliğini devreye alıp haritada fotoğrafları işaretleme özelliğini kaldırmıştı.

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/09/22/instagram-reklam-veren-isletme-profili-sayisi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ