22.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Kışla Caddesi Esnafı Tahliye Kararıyla Karşı Karşıya: Fendoğlu TBMM’de Konuyu Gündeme Getirdi

Kışla Caddesi Esnafı Tahliye Kararıyla Karşı Karşıya: Fendoğlu TBMM’de Konuyu Gündeme Getirdi

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, 6 Şubat depreminden etkilenen Malatya’daki Kışla Caddesi esnafının 15 gün içinde işyerlerini boşaltmaları yönündeki tahliye kararını TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.
Fendoğlu, gündem dışı konuşmasında Malatya Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün rezerv yapı alanı içerisinde bulunan Kışla Caddesi üzerindeki işyerleri için tahliye kararı verdiğini belirtti. “İlimiz Malatya’da çarşı tabir edeceğimiz tek cadde olan Kışla Caddesi’ndeki esnaf ve işyerlerinin 15 gün içinde tahliye edilme kararı alınmıştır,” diyen Fendoğlu, durumun esnaflar için büyük bir mağduriyet yaratacağını ifade etti.
Fendoğlu, “Burada bulunan ve işyerleri sağlam olan esnaflarımız, kirasını yıllık ödemiş kiracılar, işyerlerini deprem sonrası tadilat ve dekorasyon yapanların bu karar ile mağdur olacaktır,” diyerek esnafın zor durumunu vurguladı.
Fendoğlu, esnaflar için acil çözüm talep ederek, “Esnaflarımıza alternatif çarşı yeri gösterilmesi ve en azından Kurban Bayramı sonuna kadar müsaade edilmesi talebimizdir,” dedi.
Fendoğlu’nun girişiminin, Kışla Caddesi esnafının yaşadığı zorlukları gündeme getirmesi ve yetkililerin konuya eğilmesi yönünde bir adım olması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ