17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Kızlar babalarını neden daha çok sever?

Kızlar babalarını neden daha çok sever?

Kızların babalarına düşkün olduğu bilinen bir gerçektir. İşte bunun nedenleri…

Anneler, bilerek ya da bilmeden kızları ile rekabet halindedirler. Kızlarını eleştirirler, düzeltmeye çalışırlar, kendi gençliklerinde olamadıkları kadını yaratmaya çalışırlar. Ya da tam tersi, kendi olamadıkları kadını o da olamasın isterler. Babalar ise kızlarıyla yarışmazlar, onları daha az eleştirirler.

Anne çalışan bir kadın değilse bile hem ev işleriyle hem çocukla ilgilenmekten yorgundur ve daha az hoşgörülüdür. Babalar kızlarına karşı daha hoşgörülüdür, onların kalbini annelerine göre daha az kırarlar.

Baba, kız çocuğun hayatındaki ilk erkek modelidir ve nasıl biri olursa olsun mükemmel erkek odur. Kız çocuklar, önce babalarına sonra babalarına benzeyen erkeklere âşık olurlar.

Babalar daha az yasak koyar. “hayır”, “yapma”, “bırak”, “düşersin”, “ellerini yıka”, “dişlerini fırçala” gibi sözleri çok daha az kullanırlar.

“Bırak yapsın” lafını kız çocuklar annelerinden ziyade babalarından duyarlar. Anne için tehlike olan baba için genellikle maceradır.

Babalar kızlarını daha fazla onaylar ve onlara iltifat eder. “Aferin kızıma”, “ne güzel olmuşsun” sözlerini kızlar annelerinden çok babalarından duyarlar.

Kız çocuk için anne ihtiyaçları karşılayan, baba onunla oynayan ve onu koruyan kişidir, yani güvendir ve çocukların güvenmeye ihtiyacı vardır.

HT Hayat

KAYNAK : http://leyditurk.com/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar kemal dedi ki:

    Sitenizin takipçisiyim haberlerinizi özellikle takip ediyorum

BİR YORUM YAZ