29.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Küresel pazarda hızlı büyüyen Insider 2,2 milyon dolar yatırım aldı

Küresel pazarda hızlı büyüyen Insider 2,2 milyon dolar yatırım aldı

Türkiye’nin son dönemde, en çok dikkat çeken girişimlerinden biri olan Insider, 2,2 milyon dolar yatırım aldı. Seri A olma özelliğindeki yatırım turuna Insider’ın halihazırda yatırımcısı olan GBA ile birlikte, 212, Wamda Capital ve Doğan Grup bünyesindeki Öncü GSYO katıldı. Yatırımla Insider’ın yeni pazarlara açılması desteklenecek.

Bundan yaklaşık dört yıl önce İstanbulda Serhat Soyuerel, Hande Çilingir, Mehmet Sinan Toktay, Arda Köterin ve Okan Yedibela tarafından kurulan Insider, 2014’te Endeavor girişimleri arasına seçildi. İlk günden itibaren hızlı büyüyen Insider’ın kuruluşundan bu yana yıllık ortalama büyüme hızı yüzde 200. Girişimin bugün Londra, Moskova, Singapur, Dubai, Varşova, İstanbul, Kuala Lumpur, Jakarta ve Milan’da ofisleri bulunuyor.

Dönüşüm oranlarını optimize eden Insider, kullanılabilir veriler oluşturmaya yardımcı olan öngörüsel pazarlama teknolojileri ile markaların ileri seviye segmentasyon ve oto-optimizasyon yapmalarını sağlıyor. Çoklu kanal müşteri deneyimi oluşturma platformu olarak tanımlanan Insider’ın çalıştma prensibi şu şekilde: Machine learning algoritmaları yardımıyla bir ziyaretçinin önümüzdeki 7 gün içerisinde bir ürünü satın alma eğilimi hesaplanıyor. Her bir ziyaretçinin geçmiş 30 gün içerisinde site üzerinde gerçekleştirdiği davranışlar baz alınarak her gün için yeni bir satın alma eğilimi skoru elde ediliyor.

Ulaşılan sonuçlara göre, kullanıcılar satın alma eğilimi yüksek olan bir ziyaretçi segmentini hedefleyebiliyor ve web push bildirim, birebir mesajlar, ürün tavsiyeleri ve daha fazlasını kullanarak kişiselleştirme kampanyaları oluşturabiliyor. Insider CEO’su ve kurucu ortağı Hande Çilingir, satın alma eğilimi skorlamasına göre oluşturulan kullanıma hazır segmentler sayesinde müşterilerinin sitelerinin ortalama dönüşüm oranına kıyasla, dönüşüm oranlarında 17 kata kadar bir artış elde ettiğini söylüyor. Insider’ın sunduğu oto-optimizasyon ise gerçek zamanlı kişiselleştirme kampanyaları oluşturmak için ziyaretçilerin tercih edeceği bir sonraki kanalı belirleyen algoritma sayesinde devreye giriyor ve pasif kullanıcıların tekrar etkileşime girmesini sağlamak için otomatik

Hande Çilingir – insider

olarak aksiyon alıyor. Insider’ın teknolojisini kullanan 200’den fazla marka arasında Toyota, AVIS, Lenovo, GNC, Biletix, CNNTürk, Trendyol, Delivery Hero, Fiat, Carrefour, Biletix, Air Arabia, Tune Hotels, Dominos, Garanti, Doğuş Grup ve Hepsiburada.com gibi tanınmış isimler var.

Yeni yatırımı küresel açılımını desteklemek için kullanmayı planlayan Insider için Hande Çilingir, üç önemli hedef sıralıyor: “Öngörüsel pazarlama, ileri seviye segmentasyon ve oto-optimizasyon teknolojilerine yatırım yapmak, MENA, Doğu Avrupa ve APAC bölgeleri dahil olmak üzere yeni ve potansiyeli yüksek pazarlardaki varlığımızı güçlendirmek ve özellikle eşi benzeri olmayan mühendislik gücümüzü desteklemek için bu bölgelerdeki en iyi yetenekleri ekibe dahil etmek”. 2016 sonunda büyümesini üçe katlayacağını ön gören girişim, önümüzdeki sene boyunca Avrupa’daki varlığını güçlendirip, yeni pazarlara açılmayı da planlıyor. Insider’ın radarında Japonya, Güney Kore ve Çin gibi büyük ve gelişmekte olan pazarlar da yer alıyor.

Insider’ın önümüzdeki dönem için bir diğer önceliği de, mobil. Çilingir, “Mobil trafik, büyüme gerçekleştirdiğimiz gelişen pazarlardaki site trafiğinin %60-70’ine tekabül ediyor. Insider olarak bu pazarlardaki ana hedefimiz şirketlerin mobil web ile mobil uygulama kişiselleştirmelerinden yararlanarak dönüşüm potansiyellerini keşfetmelerini sağlamak ve tahmin edemeyecekleri bir büyüme ile müşteri sadakati elde etmelerine yardımcı olmak” diyor.

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/09/20/kuresel-pazarda-hizli-buyuyen-insider-22-milyon-dolar-yatirim-aldi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Kaan dedi ki:

    Sitenizin takipçisiyim haberlerinizi özellikle takip ediyorum

BİR YORUM YAZ