20.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya Asayiş Bülteni Günlük Olaylar 14 Mart 2021

Malatya Asayiş Bülteni Günlük Olaylar 14 Mart 2021

Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

 • 2 adet tabanca,
 • 4 adet tüfek,
 • 5 adet fişek,
 • 90,84 gr metamfetamin,
 • 22 gr sentetik kannobinoid,
 • 4 gr esrar,
 • 286 adet Uyuşturucu Hap ele geçirilmiştir.

 • İzzetiye Mahallesinde yapılan çalışmalarda şüphe üzerine durdurulan B. Ö. isimli şahıs ve kullanmış olduğu plakasız Motosiklet kontrol edilmiş, bahse konu motosikletin plaka sorgulamasında Sanayi Polis Merkezi Amirliğince çalıntı olarak arandığının anlaşılması üzerine, gerekli tahkikata başlanmıştır.

 • Müşteki S. K. isimli şahıs yaya olarak ikametine giderken plakasını hatırlamadığı bir aracın yanında durduğu öncesinden tanıdığı S. U. isimli şahısın kendisini çay içmek bahanesi ile aracına davet ettiği ve müştekinin araca bindiği araç içerisinde iki şahısın olduğu ve bu şahıslar ile birlikte Özsan sanayi sitesine gitmişlerdir. Burda şüpheli şahısın abisi M. U. Bir konu nedeniyle tutuklandığı müşteki S. K.’nin aracılık yaparak bu şikayetten vazgeçilmesini talep etmiş müşteki kabul etmeyince şüpheli şahıslarca müşteki şahısı zorla alıkoyarak bacağından bıçaklamış şahısı darp edip silah ile tehdit etmişlerdir. Ekiplerimizin yapmış olduğu kapsamlı çalışmalarda 5 şüpheli şahıs ve olayda kullanılan otomatik tüfek ile birlikte yakalayarak gözaltına alınmış olup adli tahkikata başlanılmıştır.

 • Dabakhane Mahallesinde bir işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 120 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci Y. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmış. ayrıca işyerinin mühürlenmesi için işlemlere başlanmıştır.

 • Aslantepe caddesimde çalındığı ihbar edilen bir motosiklet Büyük Hüseyin Bey Mahallesi Azizler Sokak üzerinde bulunmuş ve B. Ö. İsimli şahıs tarafımızca muhafaza altına alınmış gerekli işleme başlanmıştır.

 • Beydağı Yeşilay Sokakta Dur ikazına uymayarak kaçan şüpheli plakasız motosiklet kovalamaca neticesinde yakalanmış, şase numarasından yapılan sorguda hurdaya ayrılmış trafikten çekili olduğu, ayrıca sürücünün ehliyeti olmadığı anlaşılmış toplamda 5.710 TL trafik cezası uygulanmış motosiklet otoparka çekilmiştir.

KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde; Bir şahsın gümrük kaçağı parfüm satışı yaptığı bilgileri elde edilmiş ve şahıstan 208 adet gümrük kaçağı parfüm ele geçirilmiş, şahsa “5607 SKM” suçundan yasal işlem yapılmıştır.

            Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce torbacı olarak tabir edilen Sokak Satıcılarına yönelik;

10.03.2021 tarihinde ekiplerimizce Malatya Merkezli Gaziantep ve İzmir ilinde yapilan eş zamanlı operasyon kapsamında 20 şahıs gözaltına alınmıs;

➡  17  Şahıs tutuklanarak ceza evine teslim edilmiş 3 Sahıs Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ