25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya Asayiş Bülteni Günlük Olaylar 14 Nisan 2021

Malatya Asayiş Bülteni Günlük Olaylar 14 Nisan 2021

Asayiş şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

 • Paşaköşkü Mahallesinde çalınan bir Motosiklet Hasanbey Caddesinde terk vaziyette bulunmuş, yapılan çalışmalar ve izlenen güvenlik kamera görüntülerinde motosikleti  bırakan şüpheli şahsın M. Ç. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş; Şüpheli yakalanmış  olup gerekli tahkikata başlanmıştır.
 • Çavuşoğlu Mahallesinde durdurulan bir araç içerisindeki B. A. isimli şahsın üzerinden 7.15 gr Kannobinoid uyuşturucu elde edilmiş, F. G. isimli şahsın Malatya 6. Asliye Ceza Mahmemesince Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma suçundan arandığı tespit edilmiş sürücü F. G. isimli şahsın ehliyetsiz olduğu anlaşılmış çeşitli maddelerden toplam 6.030 TL para cezası uygulanmış olup, araç trafikten men edilmiş şahıslar hakkında tahkikata başlanmıştır.
 • Kemer C. Başsavcılığına müracaatta bulunan Müşteki N.T. (2021/8495 soruşturma sayılı talimat evrakı yetkisizlik kararıyla Malatya C. Başsavcılıgına gönderilmiş) 2020 yılı Eylül ayında şüpheli İ. E. ile sosyal medya üzerinden tanışır ve müştekinin evliliğinin kötü gitmesinden dolayı şahıs müştekinin kocasından boşanması için avukat tutacağını ve kendisi ile evlenmeyi düşündüğünü söyleyerek Malatya’ya davet eder, gelen müşteki ile şüpheli zorla ilişkiye girer ve müştekinin 30.000 ₺ parasını gasp eder, silah tehditi ile bankada bulunan parasını çektirmek suretiyle toplamda 180.000 ₺ civarında parasını gasp edildiğini beyan eder. Ekiplerimizce yapılan kapsamlı çalışmada şüpheli İ. E. yakalanmış alınan savcı talimatına istinaden ikametinde yapılan aramada

– 23 adet tam altın, 1 adet bilgisayar kasası, 1 adet hardisk, 6 adet flaş bellek,  1 adet kimlik ve bir adet öğrenci kimliği, 1 adet sim kartı, 4 adet cep telefonu, 2 adet mikro SD, 1 adet kesici alet,  5 adet DVD ve 1 adet CD el konulmuş olmuş olup şüpheli İ. E. adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır.

 • Çavuşoğlu Mahallesinde bir şahsın üzerinden 24 adet uyuşturucu hap elde edilmiş olup, tahkikata başlanmıştır.
 • 04.2021 günü 18.30 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan denetimlerde Covid-19 tedbirleri kapsamında vatandaşlar maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarılmış ayrıca Covid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bar, pavyon, gazinolar ve alkollü restorantlar kontrol edilmiş; 3 Birahanenin kapalı olması gerekirken faaliyetine devam ettiği, bunlardan birinde kapalı alanda sigara içildiği, ikisinde Açıktan Alkol sunumu yapıldığı ve birinin İş yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatının olmadığı tarafımızca tespit edilmiş, gerekli tutanaklar tanzim edilmiştir.
 • Şifa Mahallesinde bulunan 5 kişilik bir gruptan 4 adet kesici alet ve bir miktar narkotik madde ve aparat alınmış adli tahkikata başlanılmıştır.
 • Şifa Mahallesinde bir şahıstan tabanca ve 5 adet fişek ele geçirilmiş gerekli tahkikata başlanılmıştır.
 • Dabakhane Mahallesinde faaliyet gösteren isimsiz ruhsatsız kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 645 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci F. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.
 • İstiklal Mahallesinde bir ikametten Faili Meçhul televizyon hırsızlık olayı ile ilgili olayın şüphelisi çalıntı televizyon ile birlikte yakalanmış. Şahıs mahkemece tutuklanmıştır.
 • 03.2021 ve 06.04.2021 tarihlerinde bir marketten alkol reyonundan toplam 48 adet biranın çalınması olayı ile ilgili 7 farklı kameradan 12 saatlik kamera görüntülerinin yapılan incelemesi sonucu olayın şüphelisi olan şahsın M. Ç. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş. Şüpheli 13/04/2021 günü yakalanmış, adli mercilere çıkarılacaktır.
 • Kavaklıbağ Mahallesinde faaliyet gösteren isimsiz ruhsatsız işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 350 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci Ö. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ