fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği İçin Kimlerin İsmi Geçiyor ? Kimler Müdahale Ediyor ? Neler Oluyor ?

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği İçin Kimlerin İsmi Geçiyor ? Kimler Müdahale Ediyor ? Neler Oluyor ?

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği İçin kimlerin İsmi Geçiyor ? Kimler Müdahale Ediyor ? Neler Oluyor ?

Malatya Belediye Başkanı Ak Parti Adayı olarak seçimlerde yarışan Selahattin Gürkan oldu. Malatyalıların gönlünde taht kuran  Selahattin Gürkan %68.47 oy oranı ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı oldu , Gürkan’ın başkan olması ile beraber Malatya’da suyun başını tutan marjinal gruplarda ciddi bir rahatsızlık olduğunu sanırım bilmeyen yoktur dur. Her türlü algı operasyonuna rağmen sandıktan çıkan Gürkan oldu ve bu sonuç sonrası Malatyalıların Selahattin Gürkan’dan beklentisi bir hayli fazla, Malatyalılar Gürkan’dan isteklerinin en başında Belediye’de dönen antin kuntin işlerin bitmesi için, Genel Sekreter’in Malatyalı Ehliyeti Liyakatlı ve yerli olması… ithal genel sekreter gelsin istemiyorlar.Kısaca kulis bilgileri ile Genel Sekreterlik olayını kamuoyu ile paylaşacağız.

Siyasilerin  eski dosyalar gündeme gelir film fırıldaklar ortaya çıkar diye  dışarıdan birini getirelim dedikleri iddia edildi.Bu bağlamda Kulislerde dolaşan bir habere göre ; Battalgazi eski kaymakamlarından, Abdulmutalip Aksoy (aldığımız duyumlar Muammer Güler’in akrabası ) teklif götürelim dendiği söyleniyor, fakat Aksoy’un, Malatya’ya gelemem sizin kendi adamlarınız dururken benim gelmem ayıp olmaz mı ?  bana niye söylüyorsunuz ? dediği  böyle bir duruş gösterdiği iddia edildi öte yandan Malatyalı Bürokratlardan, Ali Çalgan , Atilla Şahin, Mahmut Kuş  isimlerinin de Genel Sekreterlik için isimlerini  öne çıktığı gelen bilgiler arasında

Eski film fırıldaklarımız ortaya çıkmasın diye, Malatyalı Genel Sekreter istemiyorlar, kimse bilmesin diyen siyasilerin , yaptıklarımızı dışarıdan gelen adam geçer gider  birde Malatyalı ehliyetli Liyakatli bir Genel Sekreter olursa ileride karşımıza rakip  olarak çıkmasın diye böyle bir yola girdikleri kulislerde konuşuluyor böyle bir hesap içindeler.

Genel Sekreterliği yapabilecek taşıyacak, Malatyalılar varken ithal Sekreter  arayışına neden giriyorlar ? Malatya’nın kendi adamı yerli adamları dururken Selahattin Gürkan’da bir başkasının getirirse onların dediğini yaparsa ,METÖ (Menfaat Terör Örgütü )  Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın elini kolunu  bağlarlar dendiği şimdilerde kulislerde konuşulmaya başlandı.

Genel Sekreterlik Nedir  ?

Belediyeler ‘de Her türlü bilgi ve belge bütün evraklar Genel Sekreter’den geçiyor , ondan sonra başkanın önüne geliyor, tüm akıştan bilgileri olacak antin kuntin işleri de kapanacak  hattan bir kısmı da gözden kaçacak ,Başkan hangi birini kontrol edecek  sistemi aynı şekilde devam ettirecekler şirketlere kendi adamlarını koyacaklar oradan yine vurup döndürecekler. Biz Malatyalılar Selahattin Gürkan geldi her şey iyi ve şeffaf olacak diye beklerken Gürkan’ın elini kolunu bu yöntemle bağlamayı planlıyorlar.

Eğer ki Selahattin Gürkan, Reis benim nasıl olsa Belediye Başkanı oldum bundan sonrası bir şekilde götürürüm derse her halükarda başkan bunu yapacak yetenekte ve bu vasıfları taşımaktadır, fakat onların dediğini istediğini yapmak var…birde dimdik durararak yürütmek var kısaca… Genel Sekreterlik ’de yaşanan hadisenin özeti budur  el altından başka iş dönüyor.

Hizmet adamı Genel sekreter vasıfları taşıyan Ehliyetli Liyakatlı Malatyalı adaylar  varken yetki neden verilmiyor ? Sayın başkan Pazartesi gününden  itibaren Belediye’nin eski yönetiminden Brifing alacak simdi yanında Genel Sekreter adayı olsa, Belediye de nasıl film fırıldak döndüğünü bilse kötümü olur.

Turgay Simavi

Saygılarımla

Sevgi ve Dua ile

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ