19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya kimliği ana damarlarından biri olan Kanalboyu’ndan kanatılmaya devam olunuyor!

Malatya kimliği ana damarlarından biri olan Kanalboyu’ndan kanatılmaya devam olunuyor!

AĞAÇSIZLIK VE ASAYİŞSİZLİK

Malatya kimliği ana damarlarından biri olan Kanalboyu'ndan kanatılmaya devam olunuyor!

Doğunun Batıya açılan kapı ve penceresi olan, güzeller güzeli, eşi bulunmaz Malatya'nın en müstesna köşelerinden Kanalboyu, 'emanet edildiği' kişilerin hıyanetine uğramaya devam ediyor!

 Daha yedi sekiz yıl önce büyük harcamalarla yeniden düzenlenen Kanalboyu, küçük bir giderle boyası-cilası, çimi- çimeni, düzeltilebilecekken, dozerler, kepçeler sokularak her şeyi, santim santim döşenen parke taşları bile söküldü ve çok büyük paralar harcanarak geçmişinden koparılmış, takmış takıştırmış, Arap ülkelerini andıran acayip bir sıfata büründürüldü.

Yoketme operasyonu Kanalın bu bölümüyle kalmadı,  stadyum tarafına atladı.  Tarihi kanal burada tarihine, coğrafyasına bakılmadan genişletilme adıyla paramparça edildi.

"Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz!" diyen bir Yüce Peygamberin ümmeti olan yöneticiler, acımasızlıkta sınır tanımayarak , beş yüz metrelik kanalın iki yanında salınan yetmiş-seksen yıllık kestane, ardıç, gürgen, akasya ağaçlarına kıymakta da duraksamadı…   

Kanalboyu'nun başına gelenler bununla kalmadı… İnsanların eşiyle, ailesiyle, misafiriyle gezip dolaştığı, huzur ve güzellik bulduğu yer, çetelerin, mafyanın güç gösterisi yaptığı yer haline geldi. Dükkanlarında kötü işler dönenen, kafeleri  silahla taranan, iki kişinin, üç kişinin öldüğü, sekiz on kişinin yaralandığı yer haline geldi.

Kanalboyu'nun dolayısıyla Malatya'nın başına gelen tüm bu kötülükler,  yönetimi kendisine emanet edilip düzenli aylıkları verilen yöneticilerin kast ve kusuruyla gelmiştir.

Hepsinden acısı ise çeşitli etkenlerle Malatya ahalisinin bu duruma ses çıkarmaması, boyun eğmesi ve sorumluğunun gereğini yapanlara, sesini, soluğunu çıkaranlara, kimi Malatyalılardan, dahası partidaşlarından dahi taşlar atılması.

Biz, Malatyalının tarihine, coğrafyasına,  kimliğine, değerlerine, güzelliklerine sahip çıkmasını; il yöneticilerinin de görevlerini layıkıyla yaparak  aldıkları aylığı helal etmelerini diliyor ve bekliyoruz. 22.3.17

 

Av. Selahattin Sarıoğlu

CHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ