fbpx
23.02.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da futbol oynayan, yöneticilik yapan Vedat Erdoğan, Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğu iye gurur duyduklarını belirtip, işin yeni başladığını söyledi.

Malatya’da futbol oynayan, yöneticilik yapan Vedat Erdoğan, Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğu iye gurur duyduklarını belirtip, işin yeni başladığını söyledi.

İş şimdi başlıyor

Malatya’da futbol oynayan, yöneticilik yapan Vedat Erdoğan, Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğu iye gurur duyduklarını belirtip, işin yeni başladığını söyledi.

Malatyaspor’da bir döneme futbolcu olarak imza atan başarılı kaleci Vedat Erdoğan, Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğunun kendilerini çok sevindirdiğini ve mutlu ettiğini belirterek, “Bir dönem kaleci, bir dönem yönetici olarak görev yaptığım memleketimin takımını Süper Ligde görmek bizleri sevindirmenin yanı sıra gururlandırmaktadır. Ne mutlu bizlere” dedi.

11 yıl aradan sonra yöneticisi, taraftarı ve futbolcusunun tek vücut olup, Yeni Malatyaspor’dan  çok daha fazla harcayan, hatta Süper Lig kadrosunu bünyesinde barındıran takımları geçip ipi göğüslemesinin küçümsenmemesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan; “Tarihinde ilk kez  tüm Malatya, bakanımız, milletvekilleri, belediye başkan'ları , kulüp başkanı Adil Gevrek, her deplasmana giden taraftarlarımız ve futbolcularımız adeta tek vücut olduk. Ve tüm olumsuzlukları giderip, mutlu sona eriştik. Gerçekten büyük iş başardık. Ne Mutlu Malatyalılara” ifadelerini kullandı.

İŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR

Sarı siyahlı takımda başarılı file bekçiliğinin yanı sıra, efendiliği ile de tüm futbol camiasının takdirini kazanan Vedat Erdoğan, şimdi tek isteklerinin Süper Ligde kalıcı olmak olduğunu belirterek, şöyle devam etti: “Özellikle yeni stadımızda taraftarlarımız çok bilinçli davranmalı, her sonucun futbolda var olduğunu kabullenip, 90 dakika boyunca centilmenliği elden bırakmamalılar. Takım yapılanmasında alt yapının önemi çok fazladır. Malatya’da alt yapı, skora yönelik değil, futbola yönelik yapılmalı. Yeni Malatyaspor bünyesine alt liglerden en az 5-6 genç futbolcu monte edilmeli. Çevre iller taranmalı, iyi organize olup, kabiliyetli gençler keşfedilmeli. Bu gün amatör küme maçlarını çim sahada oynuyor. Mutlak surette iyi futbolcular yetiştirilmeli.  Takım da futbolcuya dayalı düzen kurulursa, bizi zor günler bekler, Süper Ligde zor barınırız.  Bürokrat, siyasiler ve iş adamları birlikteliği hep Yeni Malatyaspor’un yararına olmalı. Yani Süper Lige yükseldik. İş bitmedi. Aksine işimiz şimdi başlıyor. Hedefimiz öncelikle ligde kalmak, sonraki yıllarda ise akılcı işlerle kök salmak olacak. Akılsız harcama yapmak, Allah korusun,  bizi tekrar amatör kümeye gönderir. Geçmişten ders almak lazım.  Mevcut kadrodan en az 4 veya 5’i Süper Ligde iş yapar. Ama kesinlikle takviye şart.”

DÜNYANIN HER TARAFINDA TARAFTARIMIZ VAR

Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğu sırasında  Amerika’da olduğunu ve büyük bir mutlulukla kutladıklarını söyleyen Vedat Erdoğan; “Amerika’da bile takıma karşı büyük bir sevgi besleyen taraftarımız var. O nedenle bu taraftarın değerini bilmeliyiz. Bizler de gerek futbolculuk, gerekse yöneticilik dönemlerimizde, hangi ile gitsek, büyük bir taraftar topluluğu ile karşılaşıyorduk. Yeni Malatyaspor’un İstanbul’da oynadığı maçlarında İnönü’nün tribünlerinde 30 bin, pasolig nedeniyle içeri giremeyen 20 bin taraftarımızda dışarıda takımlarını desteklediler. Belki de şampiyonluğu getiren bu maçlar oldu.  Adil Gevrek Başkan'ı tebrik ederim.  Mütevazi duruşu ve her kesim ile iyi münasebeti Malatya’ya sembol oldu. Malatyaspor'un futbolcusu, yöneticisi ve başkanı olarak görev yapmış biri olarak Yeni Malatyaspor'dan gurur duydum, Emeği geçen her insan ve kurumdan Allah razı olsun.  Ast olan bundan sonrası. Alt yapı çok önemli. Malatya'da  ve bölgede futbolcu kalitesi olan çocuklarımız ı bulalım. Bu başkan ve birliktelik ile gerisi gelir.” İfadelerini kullandı.

VEFA DEYİP GEÇMEYİN

Malatya’nın zenginlerinin destek vermesi gerektiğine de değinen Erdoğan açıklamasının son bölümünde vefa konusuna dikkat çekti.

 Erdoğan; “Yeni Malatyaspor’un Süper Lige çıkması demek, Türkiye’de Malatya’nın vitrine çıkması demektir. Yeni Malatyaspor’un yönetimi, bu konumu iyi değerlendirip, takımın lehine kullanabilir. Bundan Yeni Malatyaspor kazançlı çıkar. Dünyanın dört bir yanına dağılan Malatyalılar, iş hayatlarında büyük başarılar kazanmış. Bu gün çok zenginimiz var. Hepsinin gönlünde Malatya sevgisi azalmamış artmıştır. Bu gün onlarda en az bizler kadar Yeni Malatyaspor’un başarısı ile gururlanmıştır. Şimdi bize düşen onlar dan takıma nasıl fayda sağlarız olmalı. Vefa burada çok önemli yer alıyor. Bunu büyük kulüpler yapıyorlar. Bir plaket, bir davet ile gönüllerini kazanırız. Bakarsınız bir transferimizi bu önemli iş adamlarımızdan biri üstlenir. Bu onlar için sorun olmaz. Birlikten gerekli gücü çıkarabiliriz.” Dedi.


“Şampiyonluk zor iştir”


Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğu ile sevinç yaşayan eski futbolcularından Ferruh Ergin, “Şampiyonluk zor iştir. Bunu başaran takımla gurur duymalı” dedi.

Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğu tüm dünyada bulunan  Malatyalılar tarafından kutlanırken, yolu Malatya’dan geçen, sarı siyahlı formayı terleten, Malatyalı arkadaşları, komşuları  olanlar tarafından da büyük bir sevinçle karşılandı.

Henüz TFF 1.Ligdeki 2.yılında Süper Lige yükselme başarısı gösteren Yeni Malatyaspor’unMalatyaspor’un yerini alıp almaması da, bu şampiyonlukla netlik kazandı.

Sarı siyahlı ekibin şampiyonluğu ile büyük bir sevinç yaşayanlar arasında oynadığı dönemlerde Türkiye futbolunda başarıları ile gündeme gelen Ferruh Ergin’de yerini aldı.

Malatyaspor’un 2.Ligde mücadele ettiği yıllarda Beşiktaş’tan transfer olarak 3 yıl sarı siyahlı formayı başarı ile giyen Ferruh Ergin, Yeni Malatyaspor’un maçlarının olduğu günlerde, maçı izlemekten başka gündemi olmadığını belirterek “Yürekleri ülke ve bayrak sevgisiyle dolu Malatya kentini şampiyonluğundan dolayı kutluyorum.Emeği geçenlerin tamamını ve Malatyaspor’a gönül verenleri, siyah sarı formasını terletmenin gururuyla tebrik ediyorum.Hakettiler ve çok yakıştı” düşüncelerini ifade etti.

Uzun maraton içerisinde üzüntülü ve sevinçli günler yaşanabileceğini ancak önemli olanın başarıyı elde etmek olduğunu söyleyen Ferruh Ergin şöyle devam etti: “Takım şampiyon olup süper lige çıktı.Lütfen tadını çıkarın.Lig çok uzun bir maratondur bunu unutmayın.Hiçbir takım maçların tamamını kazanamaz.İnişler ve çıkışlar vardır. yok onu yenemedik bunu yenemedik,Eskişehir kıyak yaptı ,İrfan Buz hata yaptı söylemlerini bırakın.Takımınızla gurur duyun şampiyonluk parolası ile lige başlayanların kaderi play-off’akaldı.Bu işi çok basit görmeyin.Futbol oynamayan Mayıs ayındaki stresi bilemezler.Şampiyonluk çok zor iştir ve başarılmıştır.Tekrar tebrik ediyorum.”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ