30.11.2023 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatyalılar, AKP’nin ve yerel yönetimlerinin huylarını ne kadar güzel öğrenmiş

Malatyalılar, AKP’nin ve yerel yönetimlerinin huylarını ne kadar güzel öğrenmiş

TIPKI SÜMERBANK GİBİ ÖNCE YENİLEYİP SONRA PEŞKEŞ ÇEKİYORLAR

AĞBABA; “KOSKOCA! MALATYA BELEDİYESİ BİR BİNAYI DEĞERLENDİREMEDİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba;  “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ‘sosyal tesis yapacağız’ diye devraldıkları YİMPAŞ’ı devrederek çok önemli başarıya imza atan Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ediyorum” dedi.

20 YILDIR TARTIŞILAN BİNA

Avrupa’daki gurbetçilerden ve Türkiye’deki yurttaşlardan milyarlarca para toplayan ve binlerce mağdur yaratan YİMPAŞ’a ait Malatya’daki bina 20 yıldır tartışılıyor. 2000 Yılında açılışı yapılan YİMPAŞ Alışveriş Merkezi’ne öğrenci yurdu, Huzurevi,SGK Binası yapılacağı yönünde iddialar ortaya atılmış,en son Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bina Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti.

30 YILLIK DEVİR ALIP 30 YILLIK DEVREDİYORLAR

49 Bin M2’lik  kapalı alanı, 17 bin M2’lik arazisiyle YİMPAŞ’ın 30 yıllık kullanım hakkı, 2020 yılı Haziran ayında Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini hatırlatan Ağbaba, “Büyükşehir Belediyesi tarafından defalarca yapılan açıklamada YİMPAŞ’ın kütüphane, kültürel tesisler,sosyal tesis, gençlere hizmet verecek sosyal ve sportif aktivite mekânları kurulacağını söylenmesine rağmen 8 Nisan tarihinde yapılacak ihale ile bina ve arazilerin 29,5 yıllığına özel sektöre devredilecek olması, devir aldıkları bir binayı halkın kullanımına kazandıramayan Malatya Büyükşehir Belediyesi açısından üzüntü vericidir” dedi.

BİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCE DE GÖRMÜŞTÜK

Belediyenin 11 Milyon lira harcayarak binaların tadilatını gerçekleştireceğini kaydeden Veli Ağbaba, “Biz bu filmi geçmişte de görmüştük. Sümerbank satılmadan önce makineleri yenilenmiş, sonra satışa çıkarılmıştı.Şimdi de 11 milyon lira harcayıp YİMPAŞ binaları yenilenerek devralacak kişilere güzellik! yapılıyor.Belediye yetkililerinin son yaptığı açıklamalarda binanın otel olarak,alışveriş merkezi olarak da değerlendirileceğini söyleniyor. Demek ki ihale öncesi binanın nasıl değerlendirileceği bile kararlaştırılmış.Milyonlarca para harcanıp binaya çeki düzen verip sonra da birilerine devretmek büyük bir başarı” ifadelerini kullandı.

MALATYALILAR, AKP’NİN VE YEREL YÖNETİMLERİNİN HUYLARINI NE KADAR  GÜZEL BİLİYOR

 “Yimpaş, bu milletin alın teriyle toplanmış paraların çarçur edilme durumuydu.” Diyenler,’Malatyalıların paralarını çarçur etmemeli ‘şeklinde konuşan Ağbaba, Başkan Gürkan’ın “Yıllardır atıl vaziyette bulunan Yimpaş binası Büyükşehir Belediyemiz uhdesine geçmiştir. Pek yakında bu alan hemşerilerimizin istifadesine en güzel şekilde sunulacaktır.”şeklindeki sosyal paylaşımına bir vatandaşın “Başkan orayı kimseye peşkeş çekmeyin” şeklindeki paylaşımı ne kadar düşündürücü. Malatyalılar, AKP’nin ve yerel yönetimlerinin huylarını ne kadar güzel öğrenmiş.YİMPAŞ Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde kalmalı, kütüphane, sosyal tesis, kurs merkezleri ve kültürel donatılar ile halkın ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirilmelidir. 30 yıllık özel sektöre devir tekrar düşünülmelidir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: