fbpx
20.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’ya elit sporcular yetiştireceğiz

Malatya’ya elit sporcular yetiştireceğiz

Yüzme antrenörü İsmail Kemal Acar, emeklilik sonrası minik ve kabiliyetli gençleri yüzme sporuna kazandırıp, onları uluslar arası müsabakalarda yarışır duruma getireceklerini söyledi.

25 yıl gibi uzun bir süre yüzme sporunun içerisinde yüzlerce yüzücü yetiştiren antrenör İsmail Kemal Acar, emekli olmasına rağmen, yüzmeden kopamadığını belirtti.

Yüzme antrenörü İsmail Kemal Acar, yüzme sporuna ilgi duyan veya kabiliyetli minik sporcuları ülke sporuna kazandırmayı hedeflediğini, bundan sonraki süreçte bunu başarmak istediğini ifade ederek; “Emekli olduktan sonrada bırakılmayan mesleklerden biri olan yüzme antrenörlüğünü Uğur yüzme kulübünde sürdürmek istiyorum. Burada, 05-18 yaş grubundaki minik ve genç sporcularla çalışacağız. Tüm hedefimiz kısa süre sonra Malatya’ya elit sporcular kazandırmak olacak.” Dedi.

Malatya’da görev  yaptığı süre içerisinde kabiliyetli gençlerin olduğunu gördüğünü, bu nedenle bu gençleri Malatya yüzme sporuna kazandırmak gerektiğini belirten Acar konuşmasına şöyle devam etti: “Yüzme sporunun içerisinde her kademede görev yaptım. Uluslar arası müsabakalarda yüzme hakemliği’nden antrenörlüğe, Yüzme Federasyonu teknik heyetinden, eğitimciliğe kadar görevlerde bulundum. Bu süreç içerisinde edindiğim tecrübemi, şimdi yüzme sporuna başarılı sporcular kazandırmak olacak.  Uğur Yüzme Kulübünde öncelikli hedefimiz minik ve kabiliyetli gençleri bulup, uluslar arası müsabakalarda başarılı sporcular yetiştirmek olacak. 18 yaş ve daha büyük yaşlar için ayrı bir grup oluşturup, ayrı bir çalışma programı uygulayacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ